Co hrozí důchodci,který pracuje načerno?

Sousedka,která je v dúchodu pracuje už několik let načerno,tudíž neodvádí žádné fin.prostředky do soc.odvodů.Je to v pořádku ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to má tak někdo starosti o druhé, že jo......

Další odpovědi
anonym

Zmiňovaná důchodkyně nemusí odvádět žádné fin.prostředky.Ty by měl odvádět zaměstnavatel!

anonym

Z čeho vůbec usuzujete, že pracuje na černo.
Důchodce přece může pracovat zcela legálně.
Je to stav tak starý, že se už od předchozího režimu ustálil pojem prduch (pracující důchodce).
Jednak je to opravdu záležitost zaměstnavatele a jinak z dikce vaší otázky čiší ageismus, neznalost a závist (ukrytá pod anonymem).

žolik

Nic za uživatele důchodú odvádí stát zdravotní a socialní fin prostředky,důchodce odvádí se s vého příjmu povinou daň.

Zdroj: žolík

Jikra

Kulka,za ranního šera.