Co hradí VZP plně invalidnímu člověku v Psychiatrické léčebně a jak dlouho

Náš 35letý syn je 9let v Psychiatrické léčebně ,kam byl převezen z ÚSP pro zhoršený zdravotní stav.v ÚSP byl 23 let (DMO,idiotický, špatně vedený porod).Nyní má být propuštěn s tím ,že VZP nechce dále hradit ůhrady.Platí se z účtu postiženého však 60.- Kč denní taxy dle vyhlášky a dále 3000,–Kč na doplatky za léky,zdravotní materiál,např. pleny, holič, prádelna,pamlsky apod.).Děkuji.I.R.

Odpovědi
standa

Uvědomuji si, že neodpovím originálně, ale proč se stakovýmto docela specifickým případem nestavíte přímo na pobočce VZP ? Zde vám poskytnou ty nejpřesnější informace.

A pokud chcete předejít určité předpojatosti ´vaší´ VZP, tak doporučuji návštěvu jiného okresu, kde by vám na tamní VZP mohli poradit…