jirka F

Co funguje lépe výcvik založený na odměnách,nebo na trestech ?

Nejlepší odpověď
Löwe

Když něco provede špatně, tak mu musíš dát odměnu a naopak za dobrou věc ho potrestat..

Sakra nebo že by to bylo naopak?

Vidím, že zvýšit inteligenci by tady potřeboval ještě někdo, že?

Drap

Otázku jsi předčasně uzavřel. Výcvikem pomocí trestu psa sice donutíš dělat určitou věc, ale dělá ji nedobrovolně , pod tlakem a bez radosti. Pokud bude mít sebemenší příležitost, vyhne se tomu. Naopak v případě odměn vše funguje s radostí a při důslednosti můžeš dosáhnout skvělých výsledků.