nella98

Co doporučujete na klouby?

Ahoj, co byste doporučili na bolavé klouby? Máte s něčím dobrou zkušenost?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě je nejlepší mít ideální váhu, protože nižší váha tolik nezatěžuje klouby a plavání, protože tento sport nezatěžuje klouby. V medicíně se nevyznám.

Další odpovědi
Drap

Nejprve je třeba zjistit příčinu, proč klouby bolí. Potom lze teprve určovat nějakou léčbu.
U mne pomáhá řádné rozcvičení a vepřové nožky.

pusinka50

Např. Mast s kostivalem, protizánětlivá mast s Ibuprofenem, protizánětlivé čípky Indometacin.
Ale jestli neznáš příčinu bolesti, je třeba vyšetření na odd. Ortopedie. Příčinou může být zánět, revma, artritida apod. Jen lékař ti doporučí vhodnou léčbu, vhodné potraviny a případně vhodné potravinové doplňky.

zjentek

Po námaze? Nebo- to samo? Na první je dobrá tinktura z kaštanů, na to druhé správná životospráva + ty vepřové nožky, jak píše Drap.

marci1

Klouby potřebují kolagen. Jíst sulc, huspeninu apod. Funguje to. 🙂

da ny

Je třeba znát příčinu…
Na artrozy kromě zdejších rad je dobré doplnit zinek + vit. A (bojují se záněty) a B6
Vepřová kůže, kolínka a hlavně nožičky jsou hotový „zázrak“!
Kostivalová mast a snad Colafit (raději ty nožičky)
http://www.al­ternativni-medicina.eu/tezka-artroza-nezoufat-nevzdavat.html
http://www.body-test.cz/cs/clan­ky/125-kloubni-vyziva-v-zakladnich-informacich/
Ztratila jsem 25kg na váze a bolest kloubů je pryč (kolena, kyčel, rameno).
Pravidelně užívám Zn apod., ráda baštím sulc (vepřové nožičky.).

Doplnuji:
Dnes jsem se setkala s kamarádkou (43 let), které revmatoložka jako MUDr. nabídla Condrosulf, to odmítla (užívání v minulosti bez efektu).
Jako paní „R“ jí doporučila ALAVIS Triple Blend 2 – 4 g denně. Je bez bolestí, zlepšil se stav kloubů na rukou, maminka cítila značnou úlevu po 7 dnech, bratr je také spokojen.
Moje dcera do toho půjde také.
Co je dobré pro koně, je dobré i pro člověka 🙂
http://www.ala­vis.cz/alavis-triple-blend

mosoj

Geladrink forte ( kapsle).

Adoniska

Já užívám 4 měsíce Alavis,a nevím co je bolest kloubů.

anonym

odpočinek

Pepa21

Dobrý den, jaké máte potíže? Jakou dianozu?
Pepa mail: disc@wo.cz

hanny 2

Alavis Triple Blend opravdu funguje – balení 700g cca necelých 1000,–Kč vydrží určitě na rok. Začala jsem ho užívat na dop.kamarádky a jsem z toho nadšená,bolest kloubů je pryč.Zatím nejlepší přípravek,co jsem kdy měla!

richardad

Sami víte, že na klouby máloco pomáhá Jedním z mála léků, které pomáhají proti bolesti i proti zánětu, jsou léky proti stárnutí. Jejich výhodou je, že tak jako zpomalují stárnutí kloubů, zpomalují stárnutí celého těla. Takové léky na všechno v jednom (na všechny chronické nemoci.) http://www.sta­lemladi.cz/jak-zpomalit-starnuti/

Pajka.111

Alavis je i pro lidi – https://www.a­lavis.cz/cs/! A je to ta nejlepší kloubní výživa, co vůbec může být. Je to sice veterinární přípravek, ale je opravdu nejlepší.

MarkétaČerná

Ahoj, myslím že nejdůležitější je pohyb ale neuškodí to doplnit třeba mastmi (třeba ibalgin) nebo magnetoterapie (třeba biomag). Samozřejmě je potřeba mít správnou váhu aby se klouby nepřetěžovaly. Slyšela jsem taky o koňských tabletách, ty prý taky pomáhají.

Zdroj: https://www.bi­omag.cz/boles­ti-kloubu/

GabulkaA

Když jsem měla problémy, tak jsem brala tento kolegane https://www.wol­doshop.cz/klou­bni-vyziva/kolagenovy-prasek-s-cokoladovou-prichuti-bez-pridavku-cukru-100--hovezi-kolagen-s-5-komponentnim-proteinem-500g/. Jednak pomohl, ale hlavně chutnal, což ne všechny kolageny chutnají :D

klapalfr

Já teda za sebe určitě můžu doporučit toto: https://imuni­ty2go.harmone­lo.shop/harmo­nelo-flexi-d510/ Sám mám v poslední době s klouby docela problémy a už jsem několik přípravků zkoušel, ale tento jako jediný zabírá. Výhoda je i to, že má čistě přírodní složení, což se o těch ostatních bohužel říct nedalo.

XenieRo

Já si to myslím taky. Teda spíš to vím. Alavis jsem sama brala a opravdu mi pomohl, takže vím, že je to opravdu ta nejlepší kloubní výživa. Jinak ano, je to veterinární přípravek, ale pro lidi je výborný a účinný.

Sonka Pop

Děcka, hele, potřebuju znát váš názor…? Jde mi o to, zda je vhodná kloubní výživa Alavis i pro lidi – https://www.a­lavis.cz/cs/? Nevím, slyšela jsem, že ano, ale nikoho, kdo by ho bral neznám, tak se ptám! Díky moc!

Pajka.111

Ahoj, Alavis je rzhodně vhodný i pro lidi. Je to sice primárně veterinární přípravek, ale třeba ten https://www.a­lavis.cz/cs/pe­ce-o-klouby/42-alavis-triple-blend.html je pro idi výborný.

XenieRo

Dívej, je to tak, že Alavis je veterinární přípravek, tak to je. Ale je vhodný i pro lidi! Nejlepší je podle mě ten jejich produkt https://www.a­lavis.cz/cs/pe­ce-o-klouby/42-alavis-triple-blend.html

adelickaa

také bych ocenila nějakou radu. radu týkající se pomoci v bolesti kloubů… za poslední měsíc mě bolí víc a víc.. a já ani nevím co na to používat..

modrokakocka

a chceš nějaké pilule, jakože doplňky potravy nebo nějaké krémy, gely, mazání?? Já osobně mám zkušenosti s obojím, mám časté bolesti kloubů, tak můžu pomoci..

jancek

lepší jsou gely a krémy na mazání.. doplňky stravy se doporučjí jíst předem a předcházet pak následné bolesti

hanak884

zkuste se na internetu mrknout na pharma future a uvidíte jestli si tam vyberete, já jsem docela spokojený :)

jancek

Co to kde to? :D tam mají fakt dobré přípravky? jako potřebuji fakt něco na ty bolavé klouby :( to je prostě horší a horší…

kocicinka2

pokud se můžu zapojit do diskuze, tak za sebe můžu doporučit, tak mám velmi dobrou zkušenost s tímto mazáním, teda gelem http://www.pharma-future.com/masazni-pripravky/332-ortho-help-emulgel.html koukněte se a vyzkoušejte, třeba bude úspěšný i u vás :)

jancek

opravdu to stojí za to kocicinko??? Koukal jsem se a vypadá to docela zajímavě a slibně, ale radši se ještě ptám :D

modrokakocka

a nějaké doplňky jakože pilulky a tak? Nemyslím tím teď gely a krémy… to bych ocenila více :)

hanak884

tak kdyby jsi měla něco z toho doporučit tak co doporučiš? co je lepší? Prášky nebo krémy? to jsem teda zvědav co napíšeš

adelickaa

jaké máte vy tipy? Já už jsem své tady dávala, teda myslím, ale zajímate mě i vy :) tak šup sem s tím

hanak884

nové tipy ani moc nemám. Zatím jsem ve fázi dalšího zkoušení, tak uvidím, snad to bude dobré :) to by mě mrzelo kdybych vyhodil peníze jen tak z okna :D

adelickaa

cokoliv co by mi pomohlo. jakože klidně mazání a i doplňky. Koukala jsem se na internetu, ale je to fakt docela drahé…

jancek

zkoušeli jste tento doplněk stravy? http://www.pharma-future.com/kloubni-vyziva/381-ortho-help-collagen-doplnek-stravy-120a30-kapsli.html je docela dost v cajku, jako jsem spokojený, tak možná budete i vy :)

adelickaa

tak o tom jsem ještě ani neslyšela :) nicméně vypadá to zajímavě, tak uvidím jestli to nakonec pořídím :)

jancek

vyzkoušej to a uvidíš že budeš spokojená :) jako já fakt jsem s tím cajk :)

adelickaa

poslušně hlásím že jsem objednala a došlo, takže docela super. Byla jsem mile překvapená, pharma futurue jsem vůbec neznala ale teď už vím a asi objednám i něco jiného…

jancek

a co jsi si ještě objednala? Pokud to teda není nějaké moc tajné… myslím že tam celkově v té pharma future mají super věci

adelickaa

více věcí, ale na mazání jsme koupila tento gel http://www.pharma-future.com/masazni-pripravky/332-ortho-help-emulgel.html co ty od nich máš? Nebo co používáš?

hanak884

co to co to??? Moc se teď neorientuji, něco nového v rámci prblémů s klouby se svaly? Docela by rada další bodla :))

adelickaa

no dávala jsem sem tenhle gel, ale možná jej znáš… však se mrkni :) https://www.pharma-future.com/cs/ma­sazni-pripravky/332-ortho-help-emulgel.html

janulee

A ty ho neužíváš? Nemáš problémy s klouby nebo jako prevenci?

jahodovka

Ten znám kamarádka ho užívá a chválí si ho moc.

janulee

Já po zkušenostech s jinými věřím už jen www.gelactiv.cz, protože má nejlepší složení a hlavně enzymy jako wobenzym, proti bolesti a zánětu.

Adoniska

Používám tento: http://www.krmivo-pes.cz/kone/nu­tricni-doplnky/alavis-msm-pro-kone-plv-600g/ Používají ho i moji známí,a všichni si ho pochvalují.

Bob2

Tak mít ideální váhu, dobře se stravovat a když ani to nepomůže, mám vyzkoušený Gelactiv Proteo-Enzyme Q a ten zabere zaručeně.

nemorosa1

Zkus zmiňovaný GelActiv, ten fakt pomáhá zaručeně.