Avatar uživatele
BEAES

Co doporučíte na křečové žíly?

Lék, aby se netvořily asi není, tak alespoň něco na ty, co už jsou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym, pekynka před 5032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pekynka

Určitě dvakrát denně střídavá sprcha obou nožek, teplá – studená, nožky se pak dobře prokrvují a při každé příležitosti v sedě nohy nahoru.Nevázne tak žilní návrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Za příčiny jsou považovány dlouhé stání, minimum sportu, sedavé zaměstnání nebo těhotenství.
Takže určitě pomůže vyvarovat se dlouhému stání a hýbat se. Vhodná je chůze, jízda na kole nebo plavání. Doporučuje se redukce nadváhy!!! Pokud jsou již varixy vyvinuty, je nutné nosit kompresivní elastické punčochy. Ulevit si můžete uložením dolních končetin do zvýšené polohy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Zkuste na noc pořádně promazat nohy řepíkovou mastí.Již ji můžete koupit hotovou i v lékárně nebo v bylinkářství.Může pomoci i měsíčková mast ,ale ta nemá takový účinek.Mast se musí opatrně vtírat dlouhým hladivým pohybem.Přeji ať vás bolest brzo přejde

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Wanny

Dobrý den, jsem tady nová a chtěla bych moc pomoci, křečové žíly také mám a hlavně na nohácch fialové žílky, těch se nemohu zbavit, už jsem i u lékaře vyzkoušela odstranění, ale dělají se znovu, je to špatný cení systém v těle, já užívám OK Omegu, mažu si je OK Gelem a Balsamem, nejsou už tak fialové a hlavně nejsou tolik vidět. Mohu poradit na mém mail Wanny211@email.cz.

před 5015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek