BEAES

Co doporučíte na křečové žíly?

Lék, aby se netvořily asi není, tak alespoň něco na ty, co už jsou.

Nejlepší odpověď
pekynka

Určitě dvakrát denně střídavá sprcha obou nožek, teplá – studená, nožky se pak dobře prokrvují a při každé příležitosti v sedě nohy nahoru.Nevázne tak žilní návrat.

Další odpovědi
1popelka1

Za příčiny jsou považovány dlouhé stání, minimum sportu, sedavé zaměstnání nebo těhotenství.
Takže určitě pomůže vyvarovat se dlouhému stání a hýbat se. Vhodná je chůze, jízda na kole nebo plavání. Doporučuje se redukce nadváhy!!! Pokud jsou již varixy vyvinuty, je nutné nosit kompresivní elastické punčochy. Ulevit si můžete uložením dolních končetin do zvýšené polohy.

panenka

Zkuste na noc pořádně promazat nohy řepíkovou mastí.Již ji můžete koupit hotovou i v lékárně nebo v bylinkářství.Může pomoci i měsíčková mast ,ale ta nemá takový účinek.Mast se musí opatrně vtírat dlouhým hladivým pohybem.Přeji ať vás bolest brzo přejde

Wanny

Dobrý den, jsem tady nová a chtěla bych moc pomoci, křečové žíly také mám a hlavně na nohácch fialové žílky, těch se nemohu zbavit, už jsem i u lékaře vyzkoušela odstranění, ale dělají se znovu, je to špatný cení systém v těle, já užívám OK Omegu, mažu si je OK Gelem a Balsamem, nejsou už tak fialové a hlavně nejsou tolik vidět. Mohu poradit na mém mail Wanny211@email.cz.