panenka

co doplnit do čtyřmístné kolonky za číslo u pojištěnce

Dobrý večer ted si tu vyplnuji jeden formulář a mám tu kolonku číslo pojištěnce a pouze čtyřmístné vím že by tam mělo být rodné číslo ale celé se tam nevleze .Poradíte mě prosím co tam napsat?děkuji
Doplňuji:
Dnes mě přišel z Rakouska dopis že mám mojému a klukům doplnit pár údajů mám tam doplnit číslo pojištěnce ale nevím jak to tam napsat když jsou tam jen čtyři místa do toho nedám celé jejich rč

Nejlepší odpověď
anonym

Číslo pojištěnce souhlasí s rodným číslem! Zajímalo by mne,jaký formulář vypisuješ ?

V tom případě se jedná o rakouský formulář a oni mají jiné číslování.Normálně vedle toho napiš číslo pojištěnce,které uvádíš v naší republice! Rakušané si to už přeberou k obrazu svému.

Další odpovědi
Děda Louda

Rodné číslo je tří nebo čtyřmístné, podle roku narození. Na to ti čtyři chlívečky bohatě stačí. Ta část před lomítkem určuje datum narození a rozlišení pohlaví, což patrně uvádíš na jiném místě formuláře.

Ale nemáš tam uvést třeba číslo smlouvy, nebo jiné číslo uvedené v pojišťovací smlouvě?

PS: Omlouvám se za ty doměnky v diskuzi, měl jsem na mysli domněnky.

Děda Louda

Vidím, že jsme asi všichni „odborníci“, ale s úřady je vždycky obtížná komunikace. Číslo pojišťovny ovšem není číslem pojištěnce.
Nemůže jít o zkreslený překlad toho formuláře?
Asi bude nejlepší kontaktovat příslušnou pojišťovnu, kde by měli mít s řešením této zapeklitosti zkušenost a měli by poradit kvalifikovaně, zatímco my se pokoušíme tento oříšek rozlousknout na základě dohadů a svých doměnek.
Přeji zdar v boji s úřady.

panenka

Žádné číslo smlouvy po mě dědo loudo nechcou mám tam doplnit číslo pojištěnce smlouvu jsem žádnou s timto dokumentem nedostala i tak ti děkuji .

panenka

Díky barbakane

anonym

Rádo se stalo,Panenko. 🙂

panenka

Napadlo mě jestli tam nemá být například že pojištovna Ministerstva vnitra má číslo 211 pokud to tak má být potřebovala bych vědět jaké číslo má VZP

anonym

VZP má číslo 111