Co dopadne dříve na zem? Plná sklenice piva nebo prázdná? A proč, prosím o teoretické vysvětlení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

já bych to zkusila v praxi - nenapadá mě proč tomu tak je- že by zemská přitažlivost?

Je zajímavé,proč vás nenapadl třeba příklad s mlékem.
V tom odkazu - kolik milých a vzdělaných lidí existuje.

Zdroj: http://www.zive.sk/default.asp x?section=20&consultanswers=1& id_question=433691&notify=1

Bronzový

Podle mě dopadnou nastejno (i když tu s pivem bych se pokusil chytit :D). Myslím, že hmotnost není při zrychlení volným pádem u sklenice rozhodující. Jde tam spíše o poměr hmotnosti a odporu tělesa, který je ale u sklenice zanedbatelný.

Fyziku jsem ale viděl naposledy na základní škole, tak doufám, že nekážu bludy :) ... ale jednoduchý pokus je možné provést i doma, stačí vzít dva různě těžké a tvarem podobné předměty (např. golfový a squashový míček).

obě dopadnou stejně protože opravdu to nezáleží na hmotnosti ale na odporu vzduchu

Pokročilý

dopadne dříve plná a pak ta prázdná
(Záleží na hmotnosti
:-)

Pokročilý

Dřív dopadne plná, protože je těžší. Gravitační zrychlení a velikost sklenice pro odpor vzduchu je stejná. Rozdíl je akorát v hmotnosti. Plná sklenice je přitahována větší silou, proto dopadne dřív. Ověření: zkus to s prázdnou a plnou petkou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.