elektrikář

Co dobrého uvařit s brokolicí?

Speciality z brokolice
Doplňuji:
Děkuji za všechny recepty vyskouším. Díky Elektrikář

Nejlepší odpověď
Bunnik

Ještě moje troška do mlýna:
Kuřecí maso na olej, přidáme koření (tymián, provensálské, kari), chvilku necháme maso smažit, pak rozpustit nivu, přidat šlehačku, uvařenou brokolici, česnek. Povaříme a nalijeme na uvařené těstoviny.

Další odpovědi
tojsemjá

Tady je receptů asi dost
http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?ingre­dience=brokoli­ce&pageID=1
Jinak já jí připravuju jako květák.Obalova­nou,do těstovinového salátu,zapéka­nou,dělám z ní placičky,polévku,na pizzu…a ani už nevím sama

Michal

Kuřecí s brokolicí: Osmahneme maso jako na čínu a ke konci asi 5 minut přidáme brolici zamícháme restujeme.
Brokolice zapečená se sýrem:Do zapékací misky dáme povařenou brokolici a zasypeme eidamem nahrubo strouhaným ,zapečeme pod pokličkou nebo v mikrovlnce.Můžeme měnit sýr:Hermelín,Uzený sýr ,Niva ap.Nebo dáme polovinu Nivy a polovinu Eidamu.
Roláda s brokolicí a tyčinkou: Rozklepeme plátek kuřecího mírně pokapeme sojovkou,osolíme trochu opepříme položíme na něj nasekanou brokolici a umístíme tyčinku Surimi a zavineme,pojistíme párátkem.Na pánvi opečeme do zlatova podlejeme vývarem do něho dáme smetanu,trochu solamylu provaříme ke konci zjemníme máslem a podáváme s bramborem.
Doplňuji:
Až budete potřebovat,rád pošlu další,stačí si napsat.

Zdroj: Dobrou chuť

Bettynka94

Moje karbanátky:
30dkg mletého+uvařenou brokolici rozmačkanou šťouchadlem nebo rozsekanou+nas­trouhaný jeden brambor na zahuštění, vejce, osolit, jemně pepře,pokud bude potřeba trochu strouhanky a klasicky opéct, přidáte-li česnek nebo jinou přísadu vytratí se chuť brokolice....­.....dobrou chuť

quentos

znáte šunkafleky? výborná je jejich vegetariánská alternativa, kdy do toho místo masa právě nacpete brokolici. Mohu vřele doporučit.

verka

Měl byste vyzkoušet brokolici uvařenou do měkka nad párou. Přidat tři druhy sýrů: ementál, třeba uzený sýr a nivu. Potom vše zapéct v troubě. Rychlé a dobré.

salsa verde

karbenátky: potřebujeme brokolici uvařenou, vajíčko, sýr eidam nastrouhaný, mouka, pepř, sůl, špetka muškátového květu. brokolici umačkat, promíchat s ostatními surovinami, udělat v ruce karbenátky a osmažit na pánvi.Množství všech surovin volíme podle zvyklosti a potřeby.