Kapicka

Co děláte nebo co jste dělali když se vám hadali rodiče a vy jste tu hádku slyšeli?

Já to někdy nemůžu ani poslouchat,tak co mám dělat?
Doplňuji:
Tak třeba mě je 13 let,dohadují se většinou i o úplných kravinách

Nejlepší odpověď
venkovan

Otázka oč se dohadovali. Další otázka v kolika letech to dítě slyší.
Pokud to nemůžeš poslouchat, snad se stáhnout do kouta a zacpat si uši. Jestli jsi starší a můžeš třeba bez problému ven i večer, ohlaš rodině, že se jdeš cournout a až s hádkami skončí, ať tě prozvoní.
My dospělí jsme sobci – nemáme schopnost se často zamyslet nad tím, čím svým dětem ubližujem nejvíc. A přitom se dětmi chlubíme na každém rohu, hned jak se mu v něčem trochu daří.
Schází nám úcta k rodině, k přiměřené toleranci, přizpůsobení svých zájmů partnerovi apod. Hodně na tomto stavu přispívají média – tam se nic o normální zdravé rodině nepíše.
No řekl bych, že je to také obrazem toho, čím sami pracovníci médií jsou. Od majitele až po posledního pisálka.
Doplňuji:
Doplněna:
Pokud se dohadují o úplných kravinách tak to mohou být oba celkem dvě silné osobnosti které nerady ustupují té druhé. Někdy si tak ventilují problémy v práci, někdy je to ještě větší problém. Oba jsou zřejmě dost podráždění a stačí maličkost, aby v bytě bylo dusno.
Těžko radit. V 13 odejít večer se cournout bych neradil ani klukovi. Domlouvat rodičům aby problémy řešili v klidu je skoro mlácení prázdné slámy. Posílat je k psychologovi či na nějaké kurzy kde se učí klidné jednání budou považovat za hrubou urážku jejich rodičovských schopností – ale třeba by to šlo nějak vymyslet až bude doma trochu klid a říci to nějak s humorem, s fixním příběhem jako z jiné rodiny apod., že jsi slyšela, že nějaká rodina po kurzech byla spokojena. No snad jim jednou dojde, že při těch hádkách ubližují nejvíc sami sobě protože ono to nekončí jen tím ukončením hádky, ale často to toho prohrávajícího vevnitř neustále nahlodává k dalšímu neklidu.

Takže pro tebe snad – nepouštěj si to moc do duše – my dospěláci jsme hodně pitomí A snad budeš mít štěstí, že nebudeš mít podobnou svoji rodinu.

Další odpovědi
Michal Kole

Já jsem šel poslouchat, nesnesu, když nevím co se kolem mě děje.

anonym

@venkovan
Já s Tebou souhlasim, ale co to je za slovo „cournout“..??? Horší slovo jsem snad ještě neslyšel.

hanulka11

Pravda je, že hádky vznikají většinou kvůli malichernostem a pak se to stupňuje.

Nejsi již malá – můžeš je upozornit, že to špatně snášíš, zda by si to nemohli vyjasnit nějak normálně …ne hádkou.