Zlatý

Co děláte, když za vámi jedoucí auto svítí dálkovými světlomety?

Docela často jsou bezohlední řidiči, kteří takto jezdí a oslňují. Ano, můžu vnitřní zrcátko přepnout, ale venkovní už ne. Jsou ale i chápaví řidiči, že pokud zapnu výstražná světla, uvědomí si to a přepnou, ale některé to nenapadne a tak je rád nechám předjet a vracím stejnou mincí. A co vy, jak se zachováte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Někdy pomůže zpomalit a nechat se předjet. Oplácet dálkovými světly může být riskantní, možná nehoda, nebo neúnosná agresivita darebáka, který si myslí, že jemistrem.

Další odpovědi:

Zlatý

Podle situace
a) rozsvítím zadní mlhovky
b) ujedu mu
c) zastavím si na kafe/cigárko
d) ´vrátím mu to´
Asi tak v tomto pořadí...
;-)

Zlatý

Zpomalím a nechám předjet,z blbci je marný boj.

Stříbrný

Dělám to obdobně jako Ty, jiná možnost asi není.

Bronzový

Já párkrát lehce prošlápnu brzdu, abych nebrzdila, jen blikala, většinou mu to dojde, ale jsou blbci, co to nepochopí. Nechám je předjet, ale nevracím to, nebudu klesat na jejich úroveň.

Zlatý

Jak kdy. Záleží na situaci. Pokud mu neujedu a nepříjemně mne oslňuje, nechám ho předjet.

Bronzový

Pustím mlhovky,nepomůže-li to,tak zpomalím a třeba až zastavím!
Osobně bych zpřísnil předpisy a všechna světla by musel být stejně vysoko jako v oa!!!
Tuhle jel za mnou s ivecem (rozvoz pečiva, světlla ve výšce hlavy řidiče průměrných aut) nalepený za nárazníkem (chápu že spěchá) ale mně tak oslňoval že jsem nakonec jel 30 a stejně nepředjem,tak jsem musel až zastavit aby konečně předjel ,nakonec mne taky brzdil,jen s tím rozdílem,že jsem se za ním cítil o 100% bezpečněji i když jsem jel rychleji než když jel za mnou!!!

Bronzový

já bych na něho zablikala dvojitým blinkrem.. snad by to pochopil

Stříbrný

souhlasím s kolegy, až na to oplácení. To se přeci nedělá, vždyť to může být někdo, kdo neví, co mu ukazujete, nevidí, že mu svítí fialová kontrolka...

Stříbrný

u defendera mu zapnu výstražný,když to zhasne budiž když ne tak a´t si svítí když ho to byví. A u tatry pokud to nezhasne po upozornění tak mu zapnu zadní světla na korbě který používám na osvětlení prostoru za autem když používám naviják za tmy. 6 xenonovejch reflektorů nasměrovaných za auto ho donutí to zhasnout,když ne nic nevidí,protože dokud to nezhasne tak to nezhasnu.Jako bonus můžu zapnout sváděcí alej a oranžový zábleskový majáky na zadním čele korby a ty jsou dost protivný.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.