Co děláte, když vám řasa (nebo něco jiného) spadne do oka???

Celkem často se mi stává, že mi nějaké smítko, nebo tak spadne do oka. Zajímalo by mě co děláte vy, když vám něco uvízne v oku :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

mnu si oko a snažím se, aby se vyplavilo, co nejvíce tekutiny (slzy), aby se třeba právě ta řasa vyplavila, anebo jdu k zrcadlu a pokud tu řasu vidím a je v oku na přístupném místě, tak jí čistým prstem opatrně odstraním, ale to neradím, to je spíše pro lidi, kteří jsou zvyklí na zacházení s kontaktními čočkami...případně oční kapky...

Další odpovědi:

Bronzový

Promnu si ho,tím se mi ze slzných kanálků podstatně zvýší vlhkost v oku a ty slzy to smetí většinou vyplaví.Myslel jsem,že to tak dělají všichni:-)

Zlatý

Mnu si oko a snažím se přetáhnout horní víčko, většinou se nečistota vyplaví.

Zlatý

Vzhledem k tomu, že jsem většinou namalovaná, musím si odpustit tření oka, vyplachování i podobné věci. Před zrcadlem tedy oko prsty roztáhnu a hledám pohledem onen předmět. Pak opatrně třeba špičkou vatové tyčinky (není-li po ruce, tak klidně nehtem) řasu či smítko odstraním. Je to rychlé a oko se podráždí jen minimálně.

Stříbrný

většinou se mi řasa zachytí spíš než přímo na oku na "tom červeném" na spodním víčku, takže vezmu papírový kapesníček a vyndám to... není to nejpříjemnější, ale prstem to nevyndám, to bych se bodla nehtem do oka =D Jinak cokoliv mi uvízne na bělmu oka, tak si umyju ruce a jemným dotykem bříška prstu to vyndám

Zlatý

Přetáhnu horní řasu přes spodní,nebo rožkem kapesníku když mám zrcátko,vypláchnu borovou vodou a když není tak vodovodní,nebo neslazenou s petky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.