NeedHelp:(

Co dělat v situaci, kdy mě žák slovně napadá, a pokud mu to vrátím, začne vyhrožovat?

Jeden žák mě slovně napadá, pokud ho já slovně napadnu začne ihned vyhrožovat. Jak se proti tomu člověku zachovat?

Odpovědi
anonym

Nahrát na mobil – nenapadně,
pak s rozmyslem řešit s třídním nebo ředitelem školy.

klumprt

Za našich mladých let jsme se normálně prali. Ale jestli seš učitel, tak bych to nedoporučoval, i když bys patrně ten fight vyhrál. Jako učitel seš v prekérní situaci a doporučuju opustit školství, poněvadž tohle dneska nemá řešení.

luckykubrt

No nevím jestli to dnes ještě existuje, ale my jsme měli žákovské knížky, kde se psaly poznámky typu. „Je drzý na učitele.“ nebo jiné věci (na konci školního roku třídní důtka), ale pokud to zrušili jako mezery mezi slovem a otazníkem tak si opravdu v prekérní situaci a můžeš si jít stěžovat leda tak na lampárnu. Anebo pokud si sám žák snažit se mu co nejvíc vyhýbat.

ten který je

Záleží, co je to za žáka. Pokud je to cikán nebo synáček nějakého vlivného papaláše, tak jedině s pokorou vydržet a nechat se urážet dál. V ostatních případech incidenty řešit předvoláním rodičů do školy nebo řešit s ředitelem školy.

bolak

Mně se líbí to co píše laybor. Dneska máte výhodu v těch chytrejch telefónech, prostě ho nahraj, nejlépe i s obrazem (dal bych si mobil do trička do přední kapsy jako skrytou kameru) a pak to ukaž učitelce, nebo to pošli na mejl jeho rodičům, nebo pořizuj další a další videa (na kterých se ty nebudeš nijak bránit), založ si youtube kanál a pravidelně to tam věš. Nikomu na to ani odkaz posílat nemusíš, až jich tam bude 40 nebo 50, on si toho někdo všimne, lidi začnou pátrat, dostane se to až k učitelkám a pak už se to rozjede.. Když těch videí bude fakt hodně, je to šikana jak vyšitá a chlapec půjde ven..

Varianta č.2, popros nějakýho staršího kamaráda, kterej už má hlubší hlas, ať zavolá jeho rodičům s tím že je zástupce ředitele (pokud ho neznaj) nebo výchovný poradce, nebo školní psycholog, a že s jejich synem jsou neustále nějaké problémy… chová se vulgárně, napadá spolužáky, „je to problémový žák“ a pokud se nedá do latě, hrozí i vyloučení. Však oni už si to s ním rodiče sami srovnaj.

Varianta č. 3 je mojí vlastní výroby, je už to trochu za hranicí, asi bych to nedoporučoval 😉, ale já, zhruba ve 3. třídě jsem měl taky s jedním spolužákem problémy, a tohle zabíralo.. Prostě byl tam jeden takovej blbeček, kterej se chtěl pořád s někým prát, pošťuchoval..dokud se mě to netýkalo, tak jsem ho ignoroval. Pak mi jednou přistál papírek na hlavě, chvíli na to druhej.. další hodinu mi sebral sešit a hodil ho do koše kde byl vylitej jogurt, pak udělal nějakou třetí věc (už nevím co)..mně bylo blbý si doma stěžovat, tak jsem to vyřešil po svém. Jednou šel takhle na oběd, a když se vrátil, jeho taška byla pryč..nějakým záhadným způsobem se zatoulala na druhý konec školy, jednou se mu zase ztratil ze sešitu domácí úkol, on si ho psal tužkou a někdo mu ho prostě vygumoval.. zatím co byl na záchodě, jednou zapomněl odevzdat papír s písemkou, když jsem měl zrovna službu a na konci hodiny je sbíral, nebo jednou nebo takhle přišel ráno do školy a měl v bačkoře hovno…a tak podobně…vypadalo to jako nějaká karmická odplata nebo co, no bylo to k zamyšlení.. netrvalo to dlouho a přestal mě otravovat úplně..teda né že by pojal nějaké podezření že mu to dělám já a stáhnul se, zas tak chytrej nebyl 🙂.. ale měl prostě svejch starostí dost..

xxx3

ten popis je příliš obecný na to, aby se dalo radit lépe. O jaký typ školy se jedná? Co to znamená „slovně napadá“? Vulgární nadávky? Nebo něco ve smyslu „ty tomu, účo, sám pořádně nerozumíš“? Nebo něco jiného? Je třeba zjistit, jak se dotyčný chová v jiných předmětech, aby měl člověk jasno, a mohl se poradit s kolegy, jak situaci řešit. Pokud vše překračuje jisté meze (od toho je školní řád), pak je nutné situaci řešit s vedením. V každém případě je ale velmi dobré CO NEJLÉPE SI JEDNOTLIVÉ SITUACE ZAZNAMENAT – ale hlavně proboha ne na video, jak tady někteří radí. To by Vám mohlo také pěkně přitížit.

když jsem si tak trochu prokliknul profil tazatele, tak mám dojem, že se jedná spíš o dotaz na to jak reagovat na SPOLUŽÁKA. Jednoznačně by to chtělo upřesnit otázku.