Adams_CZ

Co dělat v centru Olomouce?

Jedeme na školní výlet… a napadlo nás s učitelem jet do Olomouce, ale co tam budeme dělat nás nenapadá. Máte nějaké tipy co by se tam dalo dělat? Díky

Nejlepší odpověď
annas

Prohlédnout si památky, pokud vás nezajímají, tak projít parky, skleníky, nebo zajet na nedaleký Svatý Kopeček.

Památky – např.

  • areál Olomouckého hradu s katedrálou svatého Václava, Zdíkovým palácem a budovami Kapitulního děkanství
    • kostel svatého Mořice – výstup na věž
    • soubor barokních kašen a sloupů (sloup Nejsvětější Trojice, Mariánský sloup)
  • . radnice s orlojem, měšťanské a šlechtické domy na Horním i Dolním náměstí
  • muzeum, Dům umění atd.