Dáša Vrtáků

Co dělat se čtyřkou z těláku?

Momentálně jsem žákyní 9. třídy a potřebuju co nejlepší vysvědčení. Z většiny předmětů mám 1, asi ze tří 2 a 4 z tělocviku. Co se týče dvojek, tak vím, jak je opravit, ale co dělat s tělocvikem netuším. Minulý rok jsem nemohla cvičit, o prázdninách jsem měla operaci na noze(měla jsem nárustek), takže jsem dlouho(cca 2)nemohla ani chodit (maximálně o berlích). Poraďte mi prosím, co mám dělat?
Doplňuju: M_Petr_M, velmi děkuji za Vaši poznámku, samozřejmě na to budu myslet, a teď pokud mi nemůžete poradit, prosím, aspoň mi neplivejte do duše. Děkuju.

Nejlepší odpověď
anonym

Těžko radit, když jsi byla marod, tak nemůžeš mít 4 z těláku!!!

Další odpovědi
jirka F

Kašli na blbou čtyřku z tělocviku hlavně že to není pětka když jsi byla marod a nemohla cvičit tak to přece ta učitelka/učitel musí zohlednit za zdravotní problémy přece nemůžeš. důležité je že máš dobré známky s těch ostatních důležitějších předmětů.

Mc Merkurion

… tydle známky z hudebky, těláku a výtvarky jsou jenom proto, že si pár učitelek honí mindráky – vykašli se na to, jestli teda nemáš v plánu jet na olympiádu, tak tohle pro život určitě potřebovat nebudeš, a věř tomu, že jako u holky u tebe časem ocení daleko jiný pohyby, než se známkujou v těláku …
… co dělat? kašli na to , jestli nebudeš mít žádnýho trojáka a jen ta čtyřka z těláku ti zkazí vyznamenání, tak si to vízo pořádně schovej, to patří mezi rarity …

Nuk nuk

Moc nerozumím, proč máte tu 4 z tělocviku. Pokud Vám ji dali proto, že jste nemohla cvičit, pak to proberte nejprve se učitelem, který Vás TV učí, případně i s ředitelem školy. POkud jste nemohla cvičit, mohou Vás z tohoto předmětu neklasifikovat, ale ne dávat čtyřku.
Je-li to ale proto, že Vám tělocvik ani moc nejde, nezbyde Vám asi nic jiného, než se zapřít, a snažit se i v tomto předmětu dosáhnout alespoň trochu lepšího prospěchu.
Pak záleží na škole, na kterou se chcete hlásit, pokud tam hraje roli průměr, pak to tak 4 – 3 nejspíš nějak ovlivní a budete se muset snažit získat lepší známku. POkud je to ale nějak zaměřená škola a tělocvik tam není nejdůležitějším předmětem, pak je možné, že nad ním trochu přimhouří oko.

ivzez

Proč jsi minulý rok nemohla cvičit?
Jestli to bylo ze zdravotních důvodů (jak soudím kvůli zmíněné operaci),
nechápu, proč ti lékařka alespoň na 2. pololetí nedoporučila osvobození
z tělocviku. [No, to už zpětně nezměníš.]

Teď se snaž co nejrychleji začít normálně cvičit.
Do pololetí ještě zbývá pár týdnů do konce prvního čtvrtletí

  • celé druhé → určitě to ještě zvládneš vytáhnout.

Známka z TV by navíc neměla přijímací řízení nějak zvlášť ztížit,
obzvláště, když k přihlášce připojíš vyjádření své lékařky.