pot

Co dělat s politou zásuvkou?

Ahoj všichni, vím, že budu znít jako naprostý idiot, ale omylem jsem polil zásuvku (je v ní zapojená nabíječka a lampa) a nevím, co mám teď dělat. Mám ji nechat jen tak uschnout, nic s tím nedělat? A jak mám postupovat potom? Díky moc všem!

Nejlepší odpověď
anonym

Vypni jistič a sundej kryt zásuvky a nech ji do rána otevřenou (jistič nech vypnutý – pokud to lze, pokud ne, musíš zabránit v přístupu hlavně dětem a domácím zvířatům).
Zítra pak popřitahuj všechny šroubky (pořád – nebo opět – za vypnutého jističe) a zásuvku znovu zadekluj.
😉

Další odpovědi
badisko

Nic se nedeje …ale kdyby to zkratovalo tak to vyhodi jistice …ale aby jsi mohl v noci klidne spat …tak vypni jistice daneho pokoje v rozvodne skrini …staci jen zasuvky …:D

Mapel

Pokud jde o vestavnou zásuvku, tak tam asi nic nenateklo. Pokud jde o zásuvku na prodlužováku, tak nechat vyschnout. Pokud šlo o nějakou šťávu či něco lepivého, tak nutno vyčistit. Chtělo by to přesnější informace.

Quimby

Pokud jde rozšroubovat, tak ji rozšroubuj a nech ji fakt pořádně vyschnout, teoreticky by se jí němělo nic stát.
Pak když budeš něco zapojovat, tak jen koukni jestli to někdě nejiskří nebo něco.

Mc Merkurion

si myslíš,že si takový idiot jen ty? to se ti stane ještě víckrát,předpo­kládám,že to byla prodlužka na stole či pod ním (z vlastní zkušenosti),od­pojit,podle toho čím to bylo polito,rozebrat a nechat vyschnout…

elektrikář

Zásuvka po odpojení jde také vysušit fenem. Pokud jí nemůžeš pro děti nechat otevřenou.