Avatar uživatele
pot

Co dělat s politou zásuvkou?

Ahoj všichni, vím, že budu znít jako naprostý idiot, ale omylem jsem polil zásuvku (je v ní zapojená nabíječka a lampa) a nevím, co mám teď dělat. Mám ji nechat jen tak uschnout, nic s tím nedělat? A jak mám postupovat potom? Díky moc všem!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Vypni jistič a sundej kryt zásuvky a nech ji do rána otevřenou (jistič nech vypnutý – pokud to lze, pokud ne, musíš zabránit v přístupu hlavně dětem a domácím zvířatům).
Zítra pak popřitahuj všechny šroubky (pořád – nebo opět – za vypnutého jističe) a zásuvku znovu zadekluj.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Nic se nedeje …ale kdyby to zkratovalo tak to vyhodi jistice …ale aby jsi mohl v noci klidne spat …tak vypni jistice daneho pokoje v rozvodne skrini …staci jen zasuvky …:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Pokud jde o vestavnou zásuvku, tak tam asi nic nenateklo. Pokud jde o zásuvku na prodlužováku, tak nechat vyschnout. Pokud šlo o nějakou šťávu či něco lepivého, tak nutno vyčistit. Chtělo by to přesnější informace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Pokud jde rozšroubovat, tak ji rozšroubuj a nech ji fakt pořádně vyschnout, teoreticky by se jí němělo nic stát.
Pak když budeš něco zapojovat, tak jen koukni jestli to někdě nejiskří nebo něco.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

si myslíš,že si takový idiot jen ty? to se ti stane ještě víckrát,předpo­kládám,že to byla prodlužka na stole či pod ním (z vlastní zkušenosti),od­pojit,podle toho čím to bylo polito,rozebrat a nechat vyschnout…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Zásuvka po odpojení jde také vysušit fenem. Pokud jí nemůžeš pro děti nechat otevřenou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek