Co dělat s politou zásuvkou?

Ahoj všichni, vím, že budu znít jako naprostý idiot, ale omylem jsem polil zásuvku (je v ní zapojená nabíječka a lampa) a nevím, co mám teď dělat. Mám ji nechat jen tak uschnout, nic s tím nedělat? A jak mám postupovat potom? Díky moc všem!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Vypni jistič a sundej kryt zásuvky a nech ji do rána otevřenou (jistič nech vypnutý - pokud to lze, pokud ne, musíš zabránit v přístupu hlavně dětem a domácím zvířatům).
Zítra pak popřitahuj všechny šroubky (pořád - nebo opět - za vypnutého jističe) a zásuvku znovu zadekluj.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Nic se nedeje ....ale kdyby to zkratovalo tak to vyhodi jistice ...ale aby jsi mohl v noci klidne spat ...tak vypni jistice daneho pokoje v rozvodne skrini ...staci jen zasuvky ...:D

Bronzový

Pokud jde o vestavnou zásuvku, tak tam asi nic nenateklo. Pokud jde o zásuvku na prodlužováku, tak nechat vyschnout. Pokud šlo o nějakou šťávu či něco lepivého, tak nutno vyčistit. Chtělo by to přesnější informace.

Bronzový

Pokud jde rozšroubovat, tak ji rozšroubuj a nech ji fakt pořádně vyschnout, teoreticky by se jí němělo nic stát.
Pak když budeš něco zapojovat, tak jen koukni jestli to někdě nejiskří nebo něco.

Bronzový

si myslíš,že si takový idiot jen ty? to se ti stane ještě víckrát,předpokládám,že to byla prodlužka na stole či pod ním (z vlastní zkušenosti),odpojit,podle toho čím to bylo polito,rozebrat a nechat vyschnout...

Stříbrný

Zásuvka po odpojení jde také vysušit fenem. Pokud jí nemůžeš pro děti nechat otevřenou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.