aandromeda

Co dělat s natrženou bankovkou?

Nejlepší odpověď
Alesh

možností máš, ale ideálně s ní zaplať u právnické osoby, fyzická osoba ti ji přijmout nemusí, právnická ano.
Doplňuji:
jo, kdyby mi snad někdo nevěřil, pak:

Natržená bankovka

Natržená bankovka je vždy běžně poškozená, bez ohledu na délku trhliny nebo to, zda je trhlina slepená lepící páskou.

Fyzická osoba (s výjimkou směnárníka) může přijetí takové bankovky odmítnout.

Právnická osoba bankovku přijímá a nevrací do oběhu.

Úvěrová instituce provádějící pokladní operace takovou bankovku přijímá a nevrací zpět do oběhu.

https://www.cnb­.cz/cs/platidla/ban­kovky/poskoze­ne_bankovky/for­ma_poskozeni_o­potrebeni/natrze­na_bankovka.html

Další odpovědi
mosoj

Vyměnit v České národní bance.

www

Pravděpodobně tě aandromedo oslepila tvoje vlastní mlhovina, stačí použít Google a víš vše !
Tedy nepřijmout, použít, vyměnit. Celkem dost možností, nemyslíš? 😉

McArthur

Odpovědi jsou v podstatě řečeny.

  1. Podlepit tak, aby se natržení dále nešířilo a lze s ní normálně zaplatit. Někde se budou vzpouzet, přijmout by ji ale měli v každém krámě.
  2. Tak jak je ji lze odnést do jakékoliv banky, která má peněžní přepážku, kde ji musí zdarma vyměnit za bankovku bezvadnou. Stejnou úlohu má i Česká národní banka, která je ale pro většinu obyvatel této země špatně dostupná.

kablik

v klidu zahodit…