Kwika13

Co dělat s malým štěnátkem?

Nevíte někdo co dělat s opravdu malým štěnátkem? Máme 4 štěnata a jedno je asi 2× menší než ty ostatní hýbe se ale né moc matka se o něj snaží starat ale nedaří se máme štěně dokrmovat? nebo co sním? bojím se že umře! prosím o rychlé odpovědi!

Nejlepší odpověď
vagra

Doporučuji,co nejdřív,návštěvu zvěrolékaře.On nejlíp posoudí a odhadne jeho šanci na přežití!Možná,že mu tím zachráníte život!

Další odpovědi
Anmara

Když měla moje fenka jedno slabší štěně ve vrhu, které mělo v prvních dnech problém se přes 4 silnější sourozence „probojovat“ ke strukům, tak jsem pár dní přikrmovala speciálním mlékem pro štěňata a asi po týdnu se i tato menší fenečka zvládla o svůj příděl mléka od mámy postarat sama.
Ale pokud máte podezření, že by štěňátko nemuselo být úplně v pořádku, tak návštěva veterináře určitě nebude na škodu.

ReHu

Určitě co nejdřív k veterináři. Kamarádka měla také takovouto situaci a lékař zjistil, že malé štěnátko má rozštěp patra a i když pije od mámy, do žaloudečku se mu dostane naprosté minimum a tudíž byl skoro stále o hladu.