MadMag

Co dělat s křečíkem džungarským, když je mokrý (spadl do vody) a celý zplihlý. Jí a pije normálně.Děkuji.

mokrý křečík

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlepší bude nechat ho uschnout a nedávat do průvanu.

Další odpovědi
hanulka11

trochu ho osuš ručníkem , on uschne, možná byl jen trochu v šoku, ale nic mu jistě nebude…nechala bych ho v klidu

Deli

Uschne, to se jim může stát i v přírodě.
Dala bych mu do klícky více třeba suchého sena, může se do toho zavrtat a uschne rychleji.

lexx

hlavně nesušit v mikrovlnce, píšou to i v návodu

samicek333

Asi bude v pořádku, jen ho nedávej do chladna, aby neonemocněl. Nevím, jestli se dává i křečkům, jako morčatům, seno, ale jestli ano, prostě mu ho dej trochu víc a on si do toho zaleze, to dělá naše morče, jednou za čas ji opláchnem ještě s nějakým přípravkem a ona si pak zaleze do twepla na seno, nebo jde ven, kde má teplou deku, na které spí

aiv

ahoj, vůbec se neboj, vykoupej ho ve vodě asi tak teplé jako pro mininko a pak ho pořádně osuš. pak ho dej do pilin a on se sám vydrbe do sucha. já mám 6 generací křečků džungarských a koupu je běžně jednou za měsíc. a jsou v poho. dokonce mi to doporučil veterinář, protože křečci jsou náchylní na plísně a slízá jim srst. teď už je to v poho a pravdou je, že mám na ně i speciální šampon od veterináře. ale křečíci ač se brání koupání, pak jsou naprosto spokojení, že se nedrbou.