Half 2

Co dělat s depresí z počasí?

Nechápu čím to je ale v léťě se cítím úžasně a mám pocit že mi všechno vychází. A v zimě se citím strašně, mám pocit že na mně všecho padá a nic mi nevychází. (Letními prázdninami to není :D). Je to normální nebo jsem nějak přecitlivělý? Myslel jsem že deprese jsou spíše ženský problém.

Nejlepší odpověď
gecco

Psychickou vnímavost (citlivost) na počasí pociťují někteří lidé takřka bez ohledu na pohlaví… Tohle nejsou deprese.
😉
Co dělat? – ´prostě´ si najdi něco, z čeho se budeš radovat i když jsou kratší dny a venku je chladno a zamračeno.

Další odpovědi
anonym

Je to u dosti lidí, den je mnohem kratší než v létě,mlhavo,deš­tivo,zima.
V létě je větší pohoda,více sluníčka,mysl je mnohem veselejší.

marci1

V zimě nám chybí světlo. Samozřejmě slunce neuprosíme, aby nám svítilo. Nejlépe je co nejvíce si byt či dům „rozsvítit“. Je velmi dobré zvýšit potřebu vitamínu D, jelikož ten získáváme nejlépe ze slunečního záření. Kdo může, odlétá do teplých a slunečních krajin. 🙂
Podrobněji ve zdroji : http://www.ce­lostnimedicina­.cz/sezonni-a-zimni-citove-deprese.htm

lota

:A co tak těšit se, až bude líp – snad v pondělí?:-) http://pocasi­.centrum.cz/ji­homoravsky/brno/dne­s/ Ne, znám to, pochmurný podzim, krátké dny v zimě mi taky pěkně ubírají nálady. Naštěstí je jaro skoro na dohled.:-)