Nik92

Co dělat proti zápachu, který vychází z odpadu v koupelně?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Na každém odpadu by měla být vodní pachová uzávěra, neboli sifon. Přes ten se žádný zápach neprotlačí. Může se ale stát, že když je špatně odvětraná kanalizace, vzduch vodu ze sifonu vycucne". Chtělo by to víc podrobností.

Další odpovědi
venkovan

Nalít do odpadu vodu. Zřejmě voda v kanálku vyschla a tím sifonem mohou pronikat plyny z kanalizace.
Někde se tak stává, když potrubí není volně propojeno s okolní atmosférou a podtlak vodu ze sifonu vysaje.

hanulka11

Je nutné odpad vyčistit , já většinou naliji savo nebo domestos a po chvíli propláchnu . Zápach zmizí a pomáhá to
Doplňuji:
bude možná zanešený i sifon, je třeba vše řádně vyčistit

Ella

vyčistit odpad.
Hlavně ten koupelnový je náchylný k chuchvalcům vlasů apod., které se začnou rozkládat a zapáchat, že už ani voda nepomůže.
Existují přípravky na pročištění odpadu, které tam nalijete a měly by případně takové věci rozpustit, pročistit odpad a pak už by normálně stojatá voda, která v odpadu je, měla bránit pachu z kanalizace

BELA81

Já na to používám krtka.Dá se to koupit třeba v drogerii.Je to v neprůhledné umělé lahvičce ve formě kuliček které jsou uvnitř.Do sifonu nalít nejmíň litr vařící vody a hned nasypat množství krtka podle návodu do sifonu.Opatrně s tím zacházet,může to být nebezpečné.Asi za deset minut znova zalít sifon vařící vodou.

Mapel

Vyčistit sifon a překontrolovat jeho funkčnost. Neprosakuje náhodou někde voda? Může být uvolněn nějaký spoj, voda vytéká a klesne hladina vody, která zabraňuje zápachu.

Jináč pro info. Krtek je hydroxid sodný a je nebezpečný! Vzpomeňme na hodiny chemie. Pokud koupíš hydroxid soudný – louh, tak ho dostaneš dvojnásobné množství za stejnou cenu jako je krtek. Podle současných předpisů musí být za obslužným pultem (kvůli dětem), ale krtka mnohdy dávají volně do regálu, což je lahůdka pro ČOI.