Respekt

Co dělat proti pocení se dlaní ?

Vždy když jsi koupím/dostanu novou knihu a uchopím ji do dlaní tak se mi začnou potit. Možná že tady někteří napíšete abych si na ty knihy kupoval obal, ale vždy to nejde. Tím myslím že ten obal nemohu sehnat. Nevíte co mám dělat abych si pocením dlaní nové knihy předem než je začnu číst (ale i během četby) nezníčil ?
Doplňuji:
Ještě bych chtěl dodat jednu věc, a to tu že se mi dlaně potí pouze při držení či čtení NOVÉ knihy. U starých (tím myslím ty co jsem již přečetl, a je jedno jak staré jsou (klidně pouze 1.den) ne.

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď v archivu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-omezit-poceni-rukou-dlani-jsou-na-to-nejake-recepty

Dopůňuji odpověď z lékařky ze stránky
http://diskuse­.doktorka.cz/po­ceni-rukou/

Z pohledu celostni mediciny pocení rukou a nadmerne poceni celkove je signalem urcite nerovnovahy v organismu. Prostrednictvim tzv. treti ledviny, pokozky, se telo snazi vyloucit jedovate latky, ktere nelze vyloucit pres streva, ledviny a dychaci cesty. Mel byste se proto s pomoci lekare ci lecitele pokusit nalezt, kde je problem a oslabene organy posilnit. Dulezite je celkove procistit organismus. Jelikoz pri poceni rukou hraje tez velkou roli psychika, nejuspesnejsi lecba by zrejme mohla byt konstitucni homeopatie, ktera se zabyva pacientem jako celkem a duraz klade na psychicke a mentalni symptomy

Další odpovědi
Drap

Nadměrné pocení dlaní, musí mít nějakou příčinu. Vyhledat lékaře a příčinu odstranit. Jinak používat slabé bavlněné rukavice.

briketka10

obal se dá zhotovit i z novin :)
a proti pocení se dají použít tyto přípravky :
Driclor (roll on firmy Stiefel), nebo Excipial Deo forte krém (firmy Spirig).
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/poceni-dlani/

Juule

Já jsem začala používat Antipe a dlaně mám teď pořád suché. Dokonce si je čas od času namažu krémem. To dřív nešlo.

Džonek

Pocení rukou není příjemné, zvlášť pokud se každý den potkáváte s klienty a chcete jim podat ruku. Nepomáhalo nic až do doby, než jsem koupil Idrostar. Po pár použitích bylo po problémech.