Nik92

Co dělat proti lámání nehtů??

Nejlepší odpověď
hanny 2

Nejčastější příčinou lomivosti a štěpivosti nehtů je nedostatek minerálů jako je hořčík, křemík nebo zinek a nedostatek vitamínu A. V těchto případech by mělo pomoci zásobení organismu těmito prvky, například ve formě doplňkových tablet. Vitamin A je obsažen v rybách a vnitřnostech, mléčných výrobcích, ve formě žlutého barviva karotenu například v mrkvi. Dalšími důvody pro suché a lomivé nehty může být nadměrné vysušování pokožky rukou nevhodným mýdlem, ale zapomenout nesmíme ani na jiné čistící přípravky jako je jar na nádobí, se kterým naše ruce příjdou často do styku. Důležité je pokožku často mazat mastnými krémy, které zabrání vysušování a celkově mají příznivý vliv na pružnost kůže i nehtů. Některé krémy například s obsahem močoviny jsou na lékařský předpis, proto se poraďte se svým lékařem.
Doporučuji také používat nějaké posilující sérum,zpevňující průhledný lak nebo zajít na P'Shine – to je japonská manikůra,která zpevní nehty pomocí včelích produktů a křemičité hlinky.

Další odpovědi
Pecudka

Nechala jsem si udělat gelové, neláme se nic. V lékárně také prodávají zpevňující lak na nehty.

Džuls

Že vraj pomáha doplniť zinok a železo. Mne sa niekedy tiež lámali nechty, ale začala som používať laky proti lámavosti, a aj také sérum na nechty. Pomohlo 🙂

žolik

máš nedostatek minerálu a stpových prvku,dneska se používají laky na nechty,hořčík,zinek skus přírodní.

Zdroj: žolík

SimcaKupkova

S lámání nehtů jsem měla také problém a gelové nehty jsem nechtěla protože mám dotikový telefon ale koupila jsem si takovou vodičku ne lak ale vodičku v Rossmanu ale musíte najít ten na lámání nehtů mají tam více druhů a opravdu doporučuji pomohlo to

KarolínaNovo

Ahoj, já si nehty lakuji speciálním lakem, který je vyživuje a pak si na to dám klasický barevný lak na nehty. Všechny laky si objednávám z https://www.raj­nehtu.cz/laky-na-nehty/ . Od té doby, co si nehty pravidelně lakuji a pořád na nich mám lak, tak je mám o dost pevnější 🙂 .

Venda13

Aby se nelámaly mi pomohla Omega. priroda-a-zdravi cz ,tady mi poradili,objednali a mám pokoj.