Pokročilý

Co dělat proti lámání nehtů??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejčastější příčinou lomivosti a štěpivosti nehtů je nedostatek minerálů jako je hořčík, křemík nebo zinek a nedostatek vitamínu A. V těchto případech by mělo pomoci zásobení organismu těmito prvky, například ve formě doplňkových tablet. Vitamin A je obsažen v rybách a vnitřnostech, mléčných výrobcích, ve formě žlutého barviva karotenu například v mrkvi. Dalšími důvody pro suché a lomivé nehty může být nadměrné vysušování pokožky rukou nevhodným mýdlem, ale zapomenout nesmíme ani na jiné čistící přípravky jako je jar na nádobí, se kterým naše ruce příjdou často do styku. Důležité je pokožku často mazat mastnými krémy, které zabrání vysušování a celkově mají příznivý vliv na pružnost kůže i nehtů. Některé krémy například s obsahem močoviny jsou na lékařský předpis, proto se poraďte se svým lékařem.
Doporučuji také používat nějaké posilující sérum,zpevňující průhledný lak nebo zajít na P'Shine - to je japonská manikůra,která zpevní nehty pomocí včelích produktů a křemičité hlinky.

Další odpovědi:

Pokročilý

Nechala jsem si udělat gelové, neláme se nic. V lékárně také prodávají zpevňující lak na nehty.

Pokročilý

Že vraj pomáha doplniť zinok a železo. Mne sa niekedy tiež lámali nechty, ale začala som používať laky proti lámavosti, a aj také sérum na nechty. Pomohlo :-)

Bronzový

máš nedostatek minerálu a stpových prvku,dneska se používají laky na nechty,hořčík,zinek skus přírodní.

Zdroj: žolík

S lámání nehtů jsem měla také problém a gelové nehty jsem nechtěla protože mám dotikový telefon ale koupila jsem si takovou vodičku ne lak ale vodičku v Rossmanu ale musíte najít ten na lámání nehtů mají tam více druhů a opravdu doporučuji pomohlo to

Diskuze k otázce

Venda13

Aby se nelámaly mi pomohla Omega. priroda-a-zdravi cz ,tady mi poradili,objednali a mám pokoj.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.