Bezvliv

Co dělat, pokud při zkoušce sirén nefunguje siréna?

Co dělat, pokud při zkoušce sirén (první středu v měsíci) nefunguje siréna? A případně jak to poznám, že zrovna siréna blízko mě nefunguje?

Nejlepší odpověď
Emefej

Jako občan nemusíš dělat nic, ten kdo sirénu zkouší, na základě zkoušky už ví, že je nefunkční.

Další odpovědi
terry

Poznáš to tak, že ji neslyšíš.
A můžeš nefunkčnost nahlásit na příslušný městský nebo obecní úřad.

MichalBares

Jak už tu zaznělo, je nejlepší se obrátit na Vaši obec, pokud je to větší město, tak oddělení krizového řízení. To, že siréna nefunguje, nemusí obec vědět. Do varovného systému je zapojeno i plno starších sirén a také rozhlasů, které neumožňují zpětnou kontrolu.

Bičiště

Ukrýt se do krytu. Znamená to přímý zásah