karko

co delat pokud je uveden spatny biologicky otec?

Dobry den, potrebuju radu. Do rodneho listu me dcery jsem nejspis omylem uvedla otce ktery neni biologicky, alespon on to tvrdi, pry si nechal udelat domaci test otcovstvi. podal i navrh na popreni otcovstvi . muj dotaz je tedy takovy :1. musim uvezt jineho biolog. otce?
2. nebude mi ospod delat problemy, kdyz reknu ze biolog. otce neznam?

predem dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
anonym

Biologického otce jste uvedla na základě vlastního přesvědčení, že jím je ten, koho jste nahlásila. Že tento muž tvrdí, že otcem není, se musí prokázat. K tomu slouží testy otcovství. Na nějaký „domácí test“ se vykašlete. Nejspíš se ten dotyčný snaží vyvléknout z povinnost platit výživné. Pokud tomu tak je, tak bude on muset požádat soud o popření otcovství.
Jako matka byste měla vědět, kdo je otcem Vašeho dítěte. Někdy se však věci zašmodrchají a potom je třeba pavučinu rozplést niť po niti. Sama se nenechejte vmanipulovat do situace, že bez řádných testů něco půjdete měnit. Na to máte čas, až tohoto partnera jako otce testy vyloučí.
Máte to zřejmě hodně težké, protože na dítě jste zůstala sama. Nenechejte se ale nijak manipulovat k tomu, abyste činila kroky, které by měl učinit Váš někdejší partner. Bylo by dobré zajít se poradit na sociálku, případně vyhledat psychologa.

Další odpovědi
pusinka50

Test otcovství se doma nedá dělat. Jde o složité dokazování stejné DNA, které zvládnou jen lékařské drahé přístroje. Tak že ti kecá, nedej se zastrašit. Jen ať se o určení otcovství klidně obrátí na soud, na to má svaté právo, aspoň zaplatí soudní výlohy. Nech v rodném listě dcery jeho jméno, dokud soud neprokáže opak, to může trvat i půl roku, možná víc. Tak přeji trpělivost a jeho vůbec neposlouchej co ti mele, evidentně bude zkoušet všechny kličky a bude se tě snažit ovlivňovat a přechytračit, nenech se…

autacek

Kruci, jsi ženská, nebo chlap ?

Tak kdyz to nevyjde ani u druheho taty, tak diteti jednou rekni, „Bud rad, ze nejsi pes…to byl tehda strasnej mejdan“.