Pepe1234

Co dělat po autonehodě?

Klasická situace. Někdo to do mě práskne na křižovatce. Dejme tomu, že za to bude moc on. Jak se mám zachovat. Tím nemyslím poskytnutí 1 pomoci. Ale to papírování. Já abych pak tam nečučel jak puk a nevěděl co dělat. Děkuji předem.

Odpovědi
Front

Jak může někdo vlastnit řidičský průkaz, když neví, jak se má postupovat při dopravní nehodě.

anonym

https://www.srov­nator.cz/hlase­ni-pojistne-udalosti-pri-dopravni-nehode/

iceT

Nahlásit na PČR, dočkat příjezdu, zdokumentovat místo a škodu na vozidle, třeba si i zapsat telefonní čísla případných svědků.

Nuk nuk

Spolupracovat s policií a popravdě říci, jak se vše odehrálo.

cukrar

Hned fotit vše, i řidiče, který vystupuje z auta. Papírování je jednoduché, pokud se hododnete kdo je vinnen, sepíšete zápis o nehodě. Pokud ne, voláte policii.
Není žádný přesný a jedinný postup.

karfigol

Při ťukanci nafotit a sepsat, pokud je to větší bouračka, tak volat automaticky policii a záchranku. Jestliže e poškodí kola, je dobré zajít na http://www.pne­uok.cz/ a rovnou objednat nová