Co dělat kdzž guzmánie upadne květ

guzmánie nejdříve zhnědla a po tom se ji ohl květ.Co sní mám dělat?

Nejlepší odpověď
annas

Informace o tom, jak se má s květinou zacházet:
Umístíme jí na světlé stanoviště bez přímého slunce. V létě zaléváme vydatně do středu listové růžice a to i po odkvětu. V zimě zaléváme minimálně. Nezajistíme-li rostlině dostatek vody a vlhkosti, listy hnědnou. Guzmánie miluje časté rosení. V období růstu hnojíme jednou za 14 dní standardním tekutým hnojivem. Ideální je běžná pokojová teplota, v zimě by neměla klesnout pod 15°C.
Měla jsem ji v bytě, ale rovněž mně uhynula. Tu svou zřejmě nezachráníte, je opravdu moc choulostivá na vodu, proto jsem si ji vícekrát nekoupila, i když je moc krásná.

Doplňuji:
http://www.kve­tinyumary.cz/wor­dpress/archiv/1128

Další odpovědi
kenyrts

Guzmania

Odrůdy: G. lingulata má květenství zářivě červené tvořené až 45 cm dlouhými listeny,G. musaica má ozdobné páskované i listy, G. zahnii patří mezi obry, má listy dlouhé až 60 cm.

Původ: deštné pralesy Střední a Jižní Ameriky

Charakteristika rostliny:
Ve své domovině roste epifytně v korunách stromů deštných pralesů. Guzmánie je oblíbená pro své nápadné květenství, které se skládá z drobného květu a křiklavě zbarvených listenů. Listeny mají červenou, růžovou, fialovou, žlutou nebo oranžovou barvu. Z barevných listenů se můžeme radovat po dlouhou dobu, naopak ze skutečných květů jen několik dní.

Obvykle se rostlina pěstuje v květináči, ale není vyjímkou, že jsou upevňovány na kusy kůry či dřeva s kořeny obalenými rašeliníkem. Vytváří se tak jejich přirozené prostředí.

Druh:
bromélie

Doba květu:
Kvete zejména v létě.

Náročnost pěstování:
Rostlina není náročná na pěstování.

Hydroponie:
ANO

Trvanlivost:
Rostlina má trvanlivost 2 – 3 roky.

Požadavky na pěstování:
Světlo:
Vyžaduje světlé stanoviště bez přímého slunce.

Teplota:
Vhodá je běžná pokojová teplota, v zimě by neměla klesnout pod 15 ° C.

Voda:
V létě vydatně zaléváme do středu listové růžice a to i po odkvětu. V zimě zálivku omezíme. Listy hnědnou, nemá-li rostlina dostatek vody a vlhkosti.

Vlhkost:
Vyžaduje časté rosení, květináč s rostlinou rovněž umístíme do misky s vlhkými kamínky.

Hnojení:
V době vegetace hnojíme každých 14 dní standardním tekutým hnojivem.

Množeni:
Množíme odnožemi (dceřinné rostliny), které se odstraňují z odumřelé mateřské rostliny. Odnože odebíráme v době, kdy dosáhnou 1/2 velikosti mateřské rostliny. Každá odnož musí mít vlastní kořeny, bez kterých jinak nezakoření.

Přesazování:
Přesazujeme mladé rostliny, které oddělujeme od mateřské rostliny.

Zemina:
jednotná zemina

Problémy:
Na stinném stanovišti rostlina nekvete. Na příliš chladném stanovišti rostlina netvoří odnože.