Co dělat,když zapomenu roztok na čočky?

Dobrý den, zapomněla jsem si roztok na čočky a protože jsou svátky, tak ho nemůžu nikde koupit. Ještě ke všemu mi většina vytekla z pouzdra, takže jsem si čočky dala přes noc jen do zbytku, který zůstal. Nevíte, jestli můžu roztok něčím nahradit? např. vodou? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

A není otevřena aspoň nějaká lékárna non-stop, že byste si koupila fyziologický roztok? Pokud neseženete ani ten fýzák, tak doporučuji čočky ani nevyndavat. A nebo se pokuste bez nich dnes vydržet, pokud si je dáte do oka neopláchnuté, tak si můžete zadělat na pěkné problémy.

Další odpovědi
MadAnnie

V případě nouze, stačí čočku propláchnout čistou vodou. Několikrát se mi stalo, že mi vypadla a neměla jsem s sebou roztok. Pokud ale nemáš roztok a budeš někde přes noc, tak si je nech na očích a ráno jak vstaneš tak budou oči s čočkou trošku sušší, tak si namoč prst do vody a trošku vody si dej na tu čočku v oku. Sice by to nemělo být často, ale stačí to.

anonym

Ještě k odpovědi MadAnnie přidám, abyste do té vody dala trošku kuchyňské soli. Ta je taky proti bakteriím.

novottom

Vážení, použití vody místo roztoku je nepřípustné, voda může obsahovat různé prvoky a další nevhodné látky http://eshop.fo­kusoptik.cz/clan­ky/jak-vybrat-roztok-na-kontaktni-cocky