Avatar uživatele
anonym

Co dělat,když zapomenu roztok na čočky?

Dobrý den, zapomněla jsem si roztok na čočky a protože jsou svátky, tak ho nemůžu nikde koupit. Ještě ke všemu mi většina vytekla z pouzdra, takže jsem si čočky dala přes noc jen do zbytku, který zůstal. Nevíte, jestli můžu roztok něčím nahradit? např. vodou? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MadAnnie před 4497 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

A není otevřena aspoň nějaká lékárna non-stop, že byste si koupila fyziologický roztok? Pokud neseženete ani ten fýzák, tak doporučuji čočky ani nevyndavat. A nebo se pokuste bez nich dnes vydržet, pokud si je dáte do oka neopláchnuté, tak si můžete zadělat na pěkné problémy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MadAnnie

V případě nouze, stačí čočku propláchnout čistou vodou. Několikrát se mi stalo, že mi vypadla a neměla jsem s sebou roztok. Pokud ale nemáš roztok a budeš někde přes noc, tak si je nech na očích a ráno jak vstaneš tak budou oči s čočkou trošku sušší, tak si namoč prst do vody a trošku vody si dej na tu čočku v oku. Sice by to nemělo být často, ale stačí to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ještě k odpovědi MadAnnie přidám, abyste do té vody dala trošku kuchyňské soli. Ta je taky proti bakteriím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novottom

Vážení, použití vody místo roztoku je nepřípustné, voda může obsahovat různé prvoky a další nevhodné látky http://eshop.fo­kusoptik.cz/clan­ky/jak-vybrat-roztok-na-kontaktni-cocky

před 2892 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek