pn65

Co dělat, když ve smlouvě o provedení práce není blíže specifikovaná doba trvání výkonu práce?

Denní úkolovka, ale ve smlouvě je 60 / hodinu.

Takže by mělo platit, to co je ve smlouvě.

Jedná se o roznos letáků.

Odpovědi
ReHu

Protože každému trvá provedená práce různě dlouho.
Známá to chvíli dělala, ale říkala, že se to nedá dělat pro peníze.
Letáky musí natřídit, poskládat a pak roznést. A celý balík je hodně těžký. Dělala to pro víc firem.
Hodně času za málo peněz.
Nám tady roznáší paní, která se chce projít a při té příležitosti nosí letáky. V zimě, v létě, za deště, …
Doplňuji:
Ujasni si obsah smlouvy.
Ta známá to měla placeno ne hodinově, ale úkolem.

ivzez

Doba trvání/výkonu je dána tím úkolem. Podle dohody (jde dohoda
o práci mimo pracovní poměr nje něco jiného než pracovní smlouva)
obdržíte 60 Kč hrubého za hodinu, ale zaměstnavatel Vám zaplatí
tolik hodin, kolik odpovídá zadanému úkolu.

Podobně platí třeba pošty za roznos novin/časopisů či letáků.
Než se nový zaměstnanec „naučí trasu/y“, zabere mu roznos
zpravidla více času. Později stíhá vše roznést ve stanovené době,
šikovnější (rychlejší) i za kratší dobu…