Pomelo74

Co dělat,když vám zarůstají nehty?

Poraďte.

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z odpovědí na otázku, která již byla několikrát položená.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradte-jak-se-zbavit-zarustani-nehtu-u-nohou-nevim-co-stim-a-boli-to

Další odpovědi
dědapetr

Měl jsem to taky a vyřešila to až chirurgie.

venkovan

Stříhat do roviny, nechat vyrůst rohy nehtu nad okraje (tedy nezastříhávat hluboko do strany obloučkem) a po celé délce nehtu – od lůžka k okraji vyškrabat do něj minimální jednu rýhy témeř přes celou jeho tloušťku.
V této chvíli kdy nehet je zarostlý tak si koupit vodičku na takové nehty a podle návodu aplikovat.

hanny 2

Lehčí forma zarostlého nehtu – zajít ke zkušené pedikérce.
Zhisaný zarostlý nehet – chirurgie.
Opakované zarůstání – plastická chirurgie nebo zákrok zvaný „špónování“.
Doplňuji:
Šponování

Šponování je velice efektivní metodou v boji proti zarůstajícím nehtům žádné strhávání a plastiky nehtového lůžka, ale bezbolestné rovnání do přirozeného tvaru nehtu. Pří užití této metody nedochází k jakémukoliv porušení nehtu a nehtového lůžka.
http://www.med­sport.cz/spono­vani.html

Drap

Navštívit pedilúru, popřípadě manikúru. Ošetří, odstraní, poradí.

hanulka11

jo tak to je oříšek, to měla dcera a pěkně s tím zkusila, hlavně si nedělat vystřihovánky, prostě nehty stříhat dorovna . Jinak se to řeší na chirurgii

casey

U nekolikrat jsem s nim musel na chirurgii a vzdy mi nehet sundali. Nastesti uz mam klid.

hanny2 co to je to sponovani?