Asány

Co dělat, když někomu uvízne airsoftová kulička v uchu?

Co dělat když vám uvízne airsoftová kulička v uchu

Nejlepší odpověď
Klaproth

Možná by si s tím věděl rady lékař. Zajdi na ORL.

Další odpovědi
Drap

Zajít na ušní a nechat si ji vytáhnout.

Quimby

Vážně, to se tam vejde?
No, doporučil bych asi návštěvu na ušním. Hlavně si tam moc nešťourej, ať ji neposuneš ještě dál, o to těžší jí pak bude vyndat.

Mravenec

Zajdi k lékaři, pokud tam budeš štourat, zadloubneš ji ještě dál.
Mimochodem, i na airsoft by měli být nějaké špuntíky.

lexx

fouknout do druhého ucha a kulička vyletí jak z praku

led

lexx, možno vás prekvapí, ale princíp ste pomerne trafili.
Trochu z biologie:
ústna dutina je spojená s uchom Eustachovou trubicou. Takže, ak sa zhlboka nadýchnete tak, aby ste mali ústa plné vzduchu, snažte sa ho vytlačiť cez zavreté ústa. Takto vznikne tlak zvnútra aj na ušný bubienok, tu pozor na pretlak a následné prasknutie bubienkovej blany, ktorým niekedy možno guličku (pokiaľ nie je tesná), vytlačiť. Je to podobné, ako keď si upravuje tlak vzduchu pri zaľahnutých ušiach (napríklad v lietadle, voda v ušiach). Ale radšej to neskúšajte, pokiaľ máte zdravé uši.
Nie je to žiadny vtip. Ja som na to došla po prasknutí bubienka, keď vedľa sediacemu susedovi pri kýchnutí som zhasla zápalku. Ale dnes to už nechunguje, bubienok sa prirodzene uzavrel do jazvičky.