kathy-soo

Co dělat, když v paneláku sousedův pes vyje a škrábe na dveře?

Nad námi bydlí soused/ka, která má psa, skoro vůbec není doma, nedá se zastihnout a pes přes den i v noci vyje a škrábe na dveře. Např. pes se rozhodne ve 4 hod. ráno začít, dále v 8 hod. a asi po každých 3 hodinách toto opakuje až do 12 hod. v noci. Bydlíme tu teprve 1 měsíc, ze začátku to nebylo tak strašné, ale teď je to opravdu k nevydržení. Co byste navrhli?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejprve bych se obrátil na sousedku s upozorněním, že by bylo dobré nějak situaci řešit. V případě, že by to pokračovalo dál, neváhal bych přivolat strážníky MP, kteří sice nic nezmůžou, ale mám důkaz ohledně tohoto problému.
Následně bych se obrátil na MÚ, kde bych žádal, aby věc řešili formou přestupkového řízení v úrovni přestupku proti občanskému soužití.
Pokud je pes neustále sám doma a takto se projevuje, možná bych zvážil i kontakt na policii s podezřením ze spáchání tr. činu týrání zvířat.
Bohužel ze skušenosti vím, že to je běh na dlouhou dobu, ale opravdu vám nezbývá nic jiného než „bombardovat“ úřady stížnostmi-jednou se to dá do pořádku.
Přeji pevné nervy.

Další odpovědi
skorcovaz

Souhlasím s Miroslavst, když majitelku nemůžete zastihnout, mohla by jste taky zkusit napsat vzkaz, nebo popsat problém na papír a přilepit jí ho na dveře, s tím, že pokud se to nevyřeší, budete kontaktovat MÚ / policii. Zkuste se ale nejdřív obrátit na domovníka. Pokud psa slyšíte mezi 22:00 a 6:00 (což 4. hodina určitě je), můžete se stěžovat na městské policii na rušení nočního klidu. V posledním případě již spomenutou Ochranu zvířat..

hanulka11

Musí to být strašné, ale sama vím,že je to fakt těžké, tady mají sousedi 3 psy a ti ráno přesně v 7 hodin začnou štěkat a jsou k nezastavení a je to denně a nikdo s tím nc neudělá i přes stížnosti.

elektrikář

Doporučit sousedce ať mu pustí televizi nebo rádio. Pes se cítí opuštěn.