Kai

Co dělat, když si po běhání nemůžete stoupnout na nohy (byl i strečink!). Díky moc.

Doplňuji:
Zhruba od půlky lýtka po kotníky tupá bolest, lýtka pálí, ale přijde vám, že vás nohy dlouho neudrží, ale jak se všude píše, kdyby to bylo natáhlý, tak bych si na špičky nestoupla, tak to si stoupnu..

Odpovědi
anonym

Postav se na hlavu!
;-D
Páánaboha – a co tak napsat, proč si na ty nohy nemůžeš stoupnout – máš svalové křeče nebo bolesti kloubů a nebo ošoupaná chodidla?
Nebo jsi v bazénu a nedosáhneš na dno?

Doplňuji:
Pouhá svalová únava – doplň nějaké cukry a na chvíli si třeba lehni (nohy v teple) a jemně lýtka rozhýbávej nebo si je masíruj (ať ti neztuhnou).

pusinka50

Nebudu raději komentovat tu „úžasně chytrou“ otázku. Lehni si na gauč na záda a opři nohy nahoru na zeď nebo na opěradlo, aby se odkrvily, ať jsou výše než záda a zůstaň v této poloze, dokud se ti neuleví, stačí tak 10–15 minut.
Doplňuji:
Jestli má tvoje maminka doma nějaký chladivý gel na nohy, tak si je namaž. Ale do dneska se vidím, když jsem šla pochod Praha-Prčice 45 km, že jsem ten den proležela na břichu a nemohla chodit vůbec. Tak si příště tak nenakládej, musíš zvyšovat dávky postupně, po týdnu, po měsíci…

bolak

Dej si studenou sprchu, stáhnou se ti cévy a bude to míň bolet.

Kelt

Musíš trénovat postupně, napřed začni chůzí, přidávej rychlejší chůzi a běh. Nohy a svaly si musí zvyknout na vzrůstající námahu. Máš dobré boty , ponožky, volné oblečení? To všechno může mít vliv. Začínej postupně, chůze, klus a běh. Běhej ze začátku raději méně, než více. Běháš po lese, asfaltu? Odraz, a dopad chodidla, práce pažemi. Když skončíš běhání, tak se nezastavuj, ale pokračuj v chůzi, kterou zpomaluješ. Při běhu ze zvyšuje tepová frekvence a krevní oběh, v dolních končetinách více proudí krev. Po zastavení běhu zůstává krev v dolních končetinách, a to může způsobovat tvoje potíže. Vol správné oblečení podle teploty, ať neprochladnou svaly. Po skončení běhu je dobré se chvíli procházet, aby se normalizovala činnost srdce a dýchacího systému.

struzzo

Možná jsi tomu dala moc, šla na to moc rychle, chce to postupně navyšovat intenzitu a ne hned běhat maratony. :) Mně zas trápí syndrom bežeckého kolene, tak si dávej pozor, abys nechytla něco podobného, je to pěkně nepříjemné. Zde jsem o tom četl dobrý článek > https://www.svet­behu.cz/syndrom-bezeckeho-kolene-da-se-mu-vyhnout/