co delat kdyz se vratim po dlouhem pobytu v cizine zase do ceska

byla jsem pet let v cizine z pracovnich duvodu takze sem byla od vsude odhlasena nyni bych se chtela vratit ale nevim kde zacit a kam jit

Odpovědi
standa

Začněte se zdravotním pojištěním…

Pokud nebudete v nejbližší době zaměstnaná, tak navštivte úřad práce a zaevidujte se jako uchazeč o zaměstnání. Automaticky pak budete zdravotně pojištěná. Pokud z různých důvodů na prácák nechcete nebo nemůžete jít, tak se musíte stavit na zdravotní pojišťovně, nejlépe na té, kde jste byla evidována před odjezdem do zahraničí…

No a další úkony jsou již závislé na tom, kde a jak bydlíte (akce přihlášení trvalého pobytu) nebo v jakém stavu je váš občanský průkaz atd. atd…