robosobo

Co dělat, když se paměťová karta "zasekne ve čtečce u notebooku?

Zdravím, jeden „kámoš“ narval paměťovou kartu do čtečky u NTB, ovšem čtečka tento typ nepodporuje. Teď samozřejmě nejde vysunout. Nevíte co s tím? Děkuji.
Doplňuji:
xD karta; typ čtečky: interní… Čtečka je jen pro SD karty. Asi zafungovalo heslo „Když to nejde silou, půjde to ještě větší silou.“

Odpovědi
cochee

To jistě nevíme a nebude to vědět nikdo, kdo nebude mít takto zaseknutou čtečku v ruce. Ani jsi nenapsal, jaký typ karty „kámoš“ narval do jakého typu čtečky, což by ale stejně k popisu opravy nevedlo.

huxa

Rozdělat notebook.

robosobo

Tak razantní způsob, jako rozebrání NTB mám jako poslední možnost… Zatím to vypadá, že jsou jen dva způsoby 1) Vynaložit ještě větší sílu a nebo rozebrat.

cochee

Je to tak, ale: vynaložením ještě větší síly patrně ve čtečce něco mechanicky poškodíš, takže stejně k rozšroubování ntb dojde. Teď záleží na tom, jak je mechanicky čtečka udělaná, možná že zevnitř notebooku to bude nějak lépe přístupné.