Avatar uživatele
anonym

Co dělat, když se nemůžu vrátit po rodičovské dovolené do práce?

dojížděla jsem a nyní bych nestíhala vyzvedávat děti ze školky, mám dát výpověď-já nebo zaměstnavatel, co výpovědní lhůta, atd-může mi někdo poradit? díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pokud se domníváte, že SKONČENÍ pracovního poměru je jediné možné řešení, a že se se zaměstnavatelem nebudete schopna dohodnout na takových pracovních podmínkách, které by vyhovovaly oběma stranám, tak pak máte 2 možnosti:

  1. předložit zaměstnavateli návrh na ukončení pracovního poměru dohodou k nejbližšímu vzájemně akceptovatelné­mu datu

…pokud zaměstnavatel ale nebude s návrhem dohody souhlasit, tak

  1. podejte výpověď (pozor – máte na to už jen pátek 28.5. a pondělí 31.5., aby výpovědní doba začala běžet ihned od 1.6.) a pracovní poměr pak skončí 31.7.2010 *)

*) jsem si vědom, že 31.7. může být strašně daleko a vy budete mít v červnu problém se školkou…, ale univerzální radu vám tady neposkytnu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

Co si někoho sehnat? Třeba spolehlivou důchodkyni , většina z nich má hezký vztah k dětem a ráda si přivydělá k důchodu pár korun. Je škoda nechat kvůli tomu práci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lorja

Než dáte výpověď,zkuste popřemýšlet jestli by jste na určitou dobu nemohla pracovat na částečný úvazek.

Zdroj: http://www.po­rodnice.cz/upra­va-pracovni-doby-154-zakoniku-prace

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Nešlo by se ze zaměstnavatelem dohodnout na zkrácené pracovní době?

před 5075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek