Co dělat, když se nemůžu vrátit po rodičovské dovolené do práce?

dojížděla jsem a nyní bych nestíhala vyzvedávat děti ze školky, mám dát výpověď-já nebo zaměstnavatel, co výpovědní lhůta, atd-může mi někdo poradit? díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se domníváte, že SKONČENÍ pracovního poměru je jediné možné řešení, a že se se zaměstnavatelem nebudete schopna dohodnout na takových pracovních podmínkách, které by vyhovovaly oběma stranám, tak pak máte 2 možnosti:

1) předložit zaměstnavateli návrh na ukončení pracovního poměru dohodou k nejbližšímu vzájemně akceptovatelnému datu

...pokud zaměstnavatel ale nebude s návrhem dohody souhlasit, tak

2) podejte výpověď (pozor - máte na to už jen pátek 28.5. a pondělí 31.5., aby výpovědní doba začala běžet ihned od 1.6.) a pracovní poměr pak skončí 31.7.2010 *)

*) jsem si vědom, že 31.7. může být strašně daleko a vy budete mít v červnu problém se školkou..., ale univerzální radu vám tady neposkytnu

Další odpovědi:

Bronzový

Co si někoho sehnat? Třeba spolehlivou důchodkyni , většina z nich má hezký vztah k dětem a ráda si přivydělá k důchodu pár korun. Je škoda nechat kvůli tomu práci.

Bronzový

Než dáte výpověď,zkuste popřemýšlet jestli by jste na určitou dobu nemohla pracovat na částečný úvazek.

Zdroj: http://www.porodnice.cz/uprava -pracovni-doby-154-zakoniku-pr ace

Diskuze k otázce

Zlatý

kropitko

Nešlo by se ze zaměstnavatelem dohodnout na zkrácené pracovní době?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.