berry38

Co dělat když se člověk dostane do problémů v zahraničí?

hlavně co se týče zdravotních problémů – onemocnění, úraz… když je jazyková bariéra? Kontaktovat velvyslanectví?

V případě zájezdů od cestovních kanceláří je možný kontaktovat danou kancelář s tím, že se o to nějak postará?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud si koupíš organizovaný zájezd, máš k dispozici ´delegáta´, který by tvůj problém měl vyřešit (nebo aspoň najít někoho, kdo jej vyřeší)…
Pokud jedeš indivindi, měl bys naopak být schopen se v zásadních věcech domluvit.
___
Samozřejmě, můžeš kontaktovat ambasádu (a její pracovníci ti pomohou) – pokud jsi ve větším městě EU, nebude s tím problém. Pokud se budeš toulat Himalájem, budeš muset nejprve sehnat ´poštovního šerpu´…
😉
___
Co plánuješ??
😉

Další odpovědi
Funna

pokud je to zájezd přes cestovku, tak je v místě většinou delegát/ka dané cestovky a ten/ta vše zařídí…

Pepa25

V případě CK přes delegáta, v případě individuální cesty je možnost nonstop kontaktovat asistenční službu pojišťovny, u které má člověk cestovní pojištění (akorát je to tedy telefonát do ČR).

silesnet

Sebevražda.