Co dělat když přesáhnu 26 let a studuji prezenční studium?

Letos koncem března dovrším 26 let. Tj. přijdu o status studenta, byť jsem řádným studentem prezenčního studia v 5. ročníku, který má v plánu přejít na doktorské studium po úspěšném dokončení magisterského.

Jak dále postupovat? Případně, co platit a kde?
P.S.: jsem nepracující student občasně si přivydělávající na brigádách.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Skončí Ti studentská MHD sleva a budeš si platit zdravotní pojištění cca 1100Kč, nic víc....

Další odpovědi:

Pokročilý

Dočkej času jako husa klasu a ze studijního Ti přijde tak brzo dopis s pokynama k platbě, že se ještě ani nestačíš vzpamatovat z narozeninových oslav. Škola si toto moc dobře hlídá.

Stříbrný

Pokud po dovršení 26 let stále jen studujete a nemáte jiného plátce, musíte se registrovat jako osoba bez zdanitelných příjmů a hradit si v současné době zdravotní poj. 1 080,- Kč.

Bohužel víc jsem toho nenašla. Možná by bylo dobré se zeptat třeba na úřadu práce, jak to je nebo na studijním? Někde jsem kdysi četla, že je možné požádat o prodloužení "statusu studenta" i po dovršení 26 let

Zdroj: www.vozp.cz

Zlatý

Zdravím,
pokud studuješ v 5. ročníku magisterského studia, tak škola poplatek chtít NESMÍ. Nejde o to, kolik je studentovi let, ale jak dlouho studuje.
Po přesáhnutí 26 se prakticky změní jen to, že si člověk musí platit zdravotní pojištění /těch 1080 měsíčně/ - je potřeba skočit na pobočku pojišťovny a oni vše vysvětlí a poradí.
A samozřejmě ztráta studentských výhod - nejvíc jsou asi cítit slevy na cestování.
Sociální pojištění se platit nemusí.

Pokročilý

Mělo by jít si zvýšit status studenta až do 30 Let , ale to se musíte zeptat nejlépe na úřadu práce co a jal u tohoto postupovat...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.