nikeroska

Co dělat, když otec opakovaně neplatí výživné?

Je to již 6 měsíců co se mi nedostalo výživného (povinnost má a cca 1,2 roku), a na policii mi řekli, že nemá cenu (opakovaně) podávat trestní oznámení, že mam přijt s výplatní páskou, až budu pracovat. Na konci září jsem ukončila školu a nyní jsem na ÚP. Mam tedy žít třeba další půlrok bez nároků na výživné? (Práci aktivně hledám, nejsem vyžírka, matka má od února nemocenskou, protože si rozdrtila rameno, ráda bych alespoň těmi penězi přispěla do domácnosti). Má tady někdo podobnou zkušenost? Budu ráda za jakoukoliv radu.

Nejlepší odpověď
nenene100

Hans51 vaše odpověď je nepravdivá!
To že skončila školu, neznamená, že nemá na výživné nárok, nárok má dokud výživné soud nezruší, žádná dobrá vůle otce, tady je platné rozhodnutí soudu o výživném, a to je vymahatelné. Nemá ani povinnost otce informovat o tom, že už nestuduje.

Podej znova trestní oznámení, pokud ho policie nepříjme, zajdi na státní zastupitelství a podej ho tam, zároveň si tam na policii stěžuj.

Další odpovědi
Drap

Nechápu vyjádření policie. Tvoje výplatní páska nemá nic společného s výživným, které určil soud.

Hans51

Vzhledem k tomu, že jste ukončila školu (předpokládám, že ne základní), přestala jste být nezaopatřenou osobou a máte si vydělat na živobytí sama. Pokud nemůžete sehnat práci, není to problém otce, ale jen a pouze Váš.

Omlouvám se za takto upřímnou odpověď, ale je to prostě tak. Další možností by samozřejmě mohla být dohoda s otcem, aby Vám přispíval na základě své dobré vůle, zákonnou povinnost již nemá.

EDIT: To nenene100:

Ano, velice se omlouvám, příště si musím pořádně přečíst otázku, přehlédl jsem zmínku o tom, že byla vyživovací povinnost otci uložena soudem.

anonym

nějací divní policajti. bejvalka mě kdysi sejmula rovnou přes soud, exekutora. a to jsem nezaplatil dvakrát, jen část. musel jsem vše zaplatit hned a tu částku, kterou jsem původně zaplatil, mi do toho ani nezapočítali. (prý bonus, nebo ať mi je bývalá vrátí).
je zvláštní, že někdo dokáže nezaplacené alimenty vyběhat hned a někdo to nedokáže. některý otec neplatí a nic se mu nestane a jiný je hned málem sťat katem. chce to vědět kam zajít a za kým. policie, je v tomto případě ne bezradná, já to vidím jako neochotná. (to je zase zkušenost z druhé strany)