Krejcík

Co dělat, když nezvládnu ani 1 poctivej klik?

Tak za tohle se opravdu stydím. Chci začít posilovat, každý večer pár těch kliků abych taky nějak vypadal. Četl jsem pár návodů, všude radí ty kliky. Jenže mám problém, neudělám poctivý ani jeden, klepou se mi ruce a lehnu k zemi. Přitom třeba na shyby nejsem nejhorší. Měl bych dodat, je mi 13 let. Prosím poraďte, jak „trénovat“ abych ty kliky zvládnul ? :D (někdo psal že mám dělat kliky s nohama na stoličce, je i to možné?) Díky
Doplňuji:
Asi jsi nepochopila, já ten klik prostě nezvládnu.. nevím v čem je problém, když zkouším břicho, ruce a části zvlášť, dám třeba 100 sed-lehů, uzvednu pomalu nejvíc ze třídy, fyzicky na tom špatně nejsem ale klik mi problém dělá.. nevím jakto

Nejlepší odpověď
anonym

Krejcíku, ve třinácti se Tvé tělo vyvíjí a není proč někam spěchat. Potřebuješ posilovat. Dělej kliky pravidelně. Každý den se snaž jich pár udělat. Co na tom, že zpočátku budou nepovedené. Ono Ti paže časem zesílí a půjde to jako po másle. U jakékoliv činnosti je důležitá pravidelnost. Nebuď na sebe tak přísný, všechno chce svůj čas.

Další odpovědi
Toruk

Posiluj pro začátek s lehčími činkami; a břišní svaly třeba pomocí těch shybů. Po čase zesílíš a budeš dělat kliky v pohodě.

Damiana

Asi nemáš dostatečnou sílu v rukou. Začni posilovat s činkami, vyzkoušej plavání. Výborný trénink je i v lehu na boku, kdy se zvedáš od země pomocí paže. Strany měníš po deseti kouscích. Pak zkus kliky s opřenými koleny, zaměř se hlavně na správné provedení – „(ne)pokládání“ hrudníku na zem. Uvidíš, že časem je zvládneš v pohodě. A možná i na jedné ruce. 🙂

já každý den delam 20 kliku a to jsem holka a už jsem si zvykla ;)
už u toho i vyskočim takže udelam klik s výskokem tlesknu a talší;))
holt aspon udelej 10 kliku denne;))) pak si zvykneš a u vidíš;))

terry

Začni s kliky v pokleku, pokračuj na klasické kliky a také posiluj jinými cviky.