Ukulele

Co dělat, když nemám na zaplacení celé splátky soudnímu exekutorovi?

Mám dluh kvůli zdravotní pojištovně a každý měsíc soudnímu exekutorovi platím domluvenou částku 3600,– (již 6 splátek jsem zaplatil) Bohužel, tento měsíc mi to jaksi nevyšlo a jsem schopen zaplatit pouze 3000,–.

Jak to nejelegantněji vyřešit, respektive, jak to vyřídit u soudního exekutora, aby to nebral jako porušení dohody o splátkách?

Odpovědi
Drap

Pokusit se o dohodu, a nebo takovou malou částku si někde půjčin, nebo jinak obstarat.

zjentek

amortizační plán (splátkový kalendář), je možné měnit po dohodě, platí i pro konkrétní splátku. Nejelegantněji- zavolej, a vysvětli. Věřitel může dobrovolně rozhodnout o odložení. Hraje pro tebe fakt, že náklady na toto budou pro něj nižší, než náklady na vymáhání

ivzez

Je to stará otázka, ale zaslouží si upřesnění.

Nikdo – ani Ukulele – nemá (neměl) dluh kvůli zdravotní pojišťovně.
Dluh měl kvůli tomu, že neplatil zdravotní pojišťovně (dluh měl kvůli
tomu, že nesplnil svou povinnost).

V okamžiku, kdy dlužník poruší dohodu o splátkách, se mu
těžko podaří přesvědčit exekutora, že o porušení nejde.

Stojí-li dlužník o řešení situace splátkami, nesmí porušovat dohodu.
Měl by dohodě podřídit vše ostatní. Jinak může nastoupit exekuce.