danalucka

Co dělat když nechce vydat věci?

budu stručná pronajali jsme si s mými rodiči barák a příteli nezaplatili v práci tak tam skončil a našel si jinou a zaplatili jsme pouze část naší půlky nájmu s tím že to z další výplaty doplatí,bohužel ale při našem štěstí v té práci do které nastoupil mu taky nezaplatil šéf (snažíme se to z něj do teď dostat.Takže se nám stalo to že nás moje matka 20.12. vyhodila před barák is dvouletou dcerou s tim že zaplatíme nájem i za ně jinak nemáme chodit,přemluvila jsem jí až ve 3 hod ráno ať vezme domů aspoň malou tak polevila a mě vzala taky proto že jsem v 9.měsíci přítel musel zůstat venku.Další den jsme jeli k mé babičce která nás k sobě vzala než si něco najdem a aby jsme neměli Vánoce na Hlaváku…práci přítel už sehnal i peníze na nový pronájem protože zde nemůžem být věčně a domluvil se s matkou že dluh splatí jenže ona se teď začala šprajcovat že nám nedá naše věci dokud jí to nezaplatí,dnes mi psala že nám věci dá ale kromě elektroniky tu prý prodá(jedná se o TV,PS2,mikro­vlnku,pračku,set­topbox) což jsem byla nadšená protože máme jen to co máme na sobě + asi dvoje náhradní oblečení. Tak jsem na to kývla přítel si domluvil na zítra auto.Jenže co se nestalo teď večer mi píše že chce dovézt peníze na vymalování a opravu dveří(prý jí to udělá známý)tak jsem jí napsala že to uděláme to neni problém protože nemáme ani korunu.aby jsme platili jejich známým za to co zvládnem samy a ona na to že nám nic nedá že to radši dá bezdomovcům nebo na skládku ať ani nejezdíme.Tak mě zajímá co máme dělat?Já jsem den po termínu a věci pro miminko máme všechny co jsme koupili tam + tedy naše oblečení já tam mám rodný list a spoustu papírů dokladů apod. zbytek ať si klidně nechá děkuji za rady
Doplňuji:
nevím jak mám odpovědět na odpověď našla jsem tuto stránku až teď tak to udělám takto,děkuji za radu ohledně policie ale nevím jak to udělat nebo jak mi může pomoci? mám jít na policii poté co tam zítra pojedem nebo předem? bohužel nemám ani od postýlky nebo od každého svého kousku věci co tam mám doklad že je to moje.to mi i psala že to nemam jak dokázat takže nemam s policí vyhrožovat,protože už jsem to zkoušela udělat bububu,myslela jsem si naivně že mi věci dá.přeci jen volat policii na vlastní matku je hrozný … ☹

Nejlepší odpověď
Hlada

Ten problém je trochu zamotaný. Počátek problému je možná v tom, že jste si sjednali nájem, který jste neplatili. Jestli žijete bez rezervy, ohrozí vás výpadek dvou výplat a do této situace si pořizujete další dítě, pak se prudká reakce vaší matky jeví v tochu jiném světle. Myslím, že byste neměli řešit nějaké zadržené věci, ale celkový způsob hospodaření. Nejdřív byste mohli požádat o sociální pomoc. Rodinné vztahy by bylo lepší rozmotat prostřednictvím nějaké nezúčastněné osoby, třeba pomocí manželské poradny.

Další odpovědi
nuficek

Mozna by pomohl majitel domu mozna Vas otec o kterem se nezminujete ta situace je vazne spatna a hrozna ale co me prijde daleko horsi je Vase matka a ani se mi nechce verit ze se takovym zpusobem muze matka zachovat mam taky dospelou dceru a neumim si dost dobre predstavit ze bych tohle mohla udelat ji a svemu vnouceti mam z toho husi kuzi myslim ze se na policii kldne obratit muzete bez vycitek svedomi Vase matka nezaslouzi abt jste na ni brala ohledy ona se zachovala strasne spatne a ohledy na Vas a Vasi rodinu taky nebere.Drzim palce nuficek

Michal Kole

Každopádně Vaše věci Vám nesmí zadržovat.

Nejlepší bude asi informovat Policii

Lilix

Nemůžete tam zajít,když matka nebude doma a věci si prostě odnést?Pokud vám ovšem sebrala i klíče,tak potom už asi opravdu jedině tu policii..

danalucka

majitelka mi na to řekla že mi s tím bohužel nepomůže ať si to vyřídíme mezi sebou,na otce je sice napsaná nájemní smlouva ale ani to není můj otec a je to typický podpantoflák který je ve všem při ní takže ten mi takké nepomůže