Tom6

Co dělat, když nájemce nechce dát/vypsat doklad o zaplacení nájemného?

Když jsem na bytě v pronájmu a nájemce si chce (asi) ulevit od daní a má požadavek placení nájemného v hotovosti a bez potvrzení (což v nájemní smlouvě uvedeno nebylo). Ale bez potvrzení mi firma neposkytne příspěvek na náklady s bydlením. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
Kepler

To jednoduché, prostě mu sdělím, že nezaplatím, dokud mi doklad nevydá. Takové „chytráky“ jakože nepodporuju.

Další odpovědi
ivzez

Nájemcem jste Vy.
Ten, kdo Vám byt pronajal, je pronajímatel.

Zásadně nic neplaťte bez potvrzení o převzetí!
Nechce-li pronajímatel vystavit potvrzení, posílala bych nájemné
složenkou a útržky o platbách bych dobře uchovala.

A hlavně bych se hodně rychle přestěhovala ke korektnějšímu majiteli.

cukrar

Vybírám nájem v hotovosti, vždy dávám příjmový doklad, od některých nájemníků si nechávám podepsat, že jsem jim doklad předal. Ten kdo platí přes účet doklad nedostane.

Mc Merkurion

…na firmu teď kašli, ale jak mu bez papíru dokážeš, žes platil? …a máme výsledek…