postcd

Co dělat když na dálnici minu ležící předmět ohrožující provoz?

předmět, který vítr evidentně neodvane, najetí na něj může autu způsobit škody a možná i dopravní nehodu kdy se mu snaží v rychlosti třeba 140 km řidič vyhnout a vybočí do sousedního pruhu, kde jede jiné auto.. Zastavovat po kilometru a jít to odstraňovat by asi bylo dosti riskantní a asi se to ani nesmí.. koho informovat, telefonicky.. a nebo jak se zachovat?

Nejlepší odpověď
honza19hk

zavolej na policii nebo hasiče. Popř na nějakou tu službu co provozují radia.
Na dálnici bych zbytečně nezastavolval..

Další odpovědi
cukrar

Máte možnost volat policii, hasiče, český rozhlas…udržbu komunikací..
na koho si pamatujete telefonní číslo.

Emefej

Bezpečně odstavit vozidlo a volat policii. V žádném případě bych do vozovky nevstupoval. Kdyby se mi podařilo zastavit ještě před to překážkou, možná bych na krajnici umístil výstražný trojúhelník (pokud by to pro mě bylo bezpečné).