celie

Co dělat, když mi zjistí zhoršení sluchu? Mohou mě vyhodit z práce? Je na to nějaký zákon?

Odpovědi
ivzez

Co dělat, když Vám zjistí zhoršení sluchu?
Řídit se pokyny ošetřujícího lékaře.

Mohou Vás vyhodit z práce?
Pokud by zhoršení sluchu znamenalo ztrátu zdravotní
způsobilosti pro výkon sjednaného druhu práce, ano.
(Posudek by musel být od „závodního“ lékaře.)

Může jít o výpověď podle § 52 písm. d) nebo c) ► s odstupným,
případně písm. e) ► bez odstupného

Je na to nějaký zákon?
Zákoník práce

anonym

Když budeš dělat sestřičku u ušního lékaře, tak určitě ano.

ReHu

Pokud jsi např. dirigentka symfonického orchestru, sluch je nutný.
Pokud třeba švadlenka, sluch tak důležitý není.

talka

Mně vzali řidičák.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak lze řídit auto i se sluchovým postižením. Alespoň si pamatuju že v předpisech bylo i označení auta řízeného osobou se sluchovým postižením, které by bylo nesmyslné, pokud by takové osoby řídit nesměly…