sudikova

Co delat, když mi ukradli občanský prukaz a rodný list?

Jak získam nový rodný list, když se s rodinou nestýkám a nevím, kde je? A JINY DOKLAD TOTOZNOSTI NEMAM

Nejlepší odpověď
marci1

Odcizení OP neprodleně nahlaš Policii ČR. Prozatimní doklad místo OP (než budeš mít nový OP) ti vydá Obecní úřad. O duplikát rodného listu musíš požádat matriku ve městě, kde jsi se narodila, kde je zápis o narození. 🙂
http://www.jak­tak.cz/jak-ziskat-duplikat-rodneho-listu.html

Další odpovědi
krpik

Pokud chceš rodný list, tak ti rodina nepomůže, ta druhý určitě nemá. Zajdi na matriku. Občanku nahlas jako ukradenou a vyřídíš ji na úřadě.

da ny

A co kartička ZP…, výpis z účtu (vytisknout v případě potřeby)
Hlavně nahlašte odcizení OP Policii!!! Pokud bude zneužit, bude pro snadnější vyřešení záležitosti rozhodovat datum odcizení a jeho ohlášení. Vystaví Vám prozatímní doklad totožnosti. Pokud jim řeknete, že nemáte ani RL, mohou Vám poradit a doložit Vaši totožnost (z databáze).
RL (matrika) i OP vystavuje městský úřad, jeden z dokladů vyhotoví jako první a pak požádáte o druhý.

Na matrice jsem u vedlejšího stolku zažila, jak bratr „dosvědčil“ úřednici totožnost bratrovi, který ztratil OP (to pro krpik).

eleonnore

A možno použít i cestovní pas či řidičský průkaz.

Mě ukradli OP zrovna v pondělí a s takovým náhradním dokladem si to ho moc nevyřídíte. Třeba na magistrátu chtějí při vyřizování nové Lítačky nějaký doklad s fotkou, tedy třeba pas nebo řidičák.

Mimochodem jsem šla do baru a s mojím baby facem mi málokdo věří, že mi je 26 a né 14. Takže teď bez občanky je to boj :D

Kura

S občankou je problém. V tomto státě totiž může na vaši občanku klidně někdo nadělat dluhy i za dva roky a prachy chtějí po vás, zápis na policii je sice pěkný, ale stejně se to musí dát k soudům apod. Nejlépe ihned právníka k tomu, protože v tomto pseudostátě s pseudodemokracií vám klidně vezmou i barák. Musíte dokázat, že jste dluh neudělala vy, oni nemusí dokazovat nic. Je to v (cenzura) tady.

Kryšpín

Občanku zásadně nenosím, pouze jiný doklad, který při ztrátě, neb odcizení je nálezci na nic

NikkiHeat

To jsem zrovna řešil s kamarádkou, k vyřízení občanského průkazu stačí mít fotografií a sebou člověka který dokáže že jste to vy a zaručí se za vás. Takže jsem vlastně podepsal formulář že se zaručuju že daná osoba (má kamarádka) je tou osobou.

marci1

Oni si tě najdou v Centrální evidenci obyvatel. 🙂