Avatar uživatele
sudikova

Co delat, když mi ukradli občanský prukaz a rodný list?

Jak získam nový rodný list, když se s rodinou nestýkám a nevím, kde je? A JINY DOKLAD TOTOZNOSTI NEMAM

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? redy před 2761 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odcizení OP neprodleně nahlaš Policii ČR. Prozatimní doklad místo OP (než budeš mít nový OP) ti vydá Obecní úřad. O duplikát rodného listu musíš požádat matriku ve městě, kde jsi se narodila, kde je zápis o narození. 🙂
http://www.jak­tak.cz/jak-ziskat-duplikat-rodneho-listu.html

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
krpik

Pokud chceš rodný list, tak ti rodina nepomůže, ta druhý určitě nemá. Zajdi na matriku. Občanku nahlas jako ukradenou a vyřídíš ji na úřadě.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

A co kartička ZP…, výpis z účtu (vytisknout v případě potřeby)
Hlavně nahlašte odcizení OP Policii!!! Pokud bude zneužit, bude pro snadnější vyřešení záležitosti rozhodovat datum odcizení a jeho ohlášení. Vystaví Vám prozatímní doklad totožnosti. Pokud jim řeknete, že nemáte ani RL, mohou Vám poradit a doložit Vaši totožnost (z databáze).
RL (matrika) i OP vystavuje městský úřad, jeden z dokladů vyhotoví jako první a pak požádáte o druhý.

Na matrice jsem u vedlejšího stolku zažila, jak bratr „dosvědčil“ úřednici totožnost bratrovi, který ztratil OP (to pro krpik).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eleonnore

A možno použít i cestovní pas či řidičský průkaz.

Mě ukradli OP zrovna v pondělí a s takovým náhradním dokladem si to ho moc nevyřídíte. Třeba na magistrátu chtějí při vyřizování nové Lítačky nějaký doklad s fotkou, tedy třeba pas nebo řidičák.

Mimochodem jsem šla do baru a s mojím baby facem mi málokdo věří, že mi je 26 a né 14. Takže teď bez občanky je to boj :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

S občankou je problém. V tomto státě totiž může na vaši občanku klidně někdo nadělat dluhy i za dva roky a prachy chtějí po vás, zápis na policii je sice pěkný, ale stejně se to musí dát k soudům apod. Nejlépe ihned právníka k tomu, protože v tomto pseudostátě s pseudodemokracií vám klidně vezmou i barák. Musíte dokázat, že jste dluh neudělala vy, oni nemusí dokazovat nic. Je to v (cenzura) tady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Občanku zásadně nenosím, pouze jiný doklad, který při ztrátě, neb odcizení je nálezci na nic

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NikkiHeat

To jsem zrovna řešil s kamarádkou, k vyřízení občanského průkazu stačí mít fotografií a sebou člověka který dokáže že jste to vy a zaručí se za vás. Takže jsem vlastně podepsal formulář že se zaručuju že daná osoba (má kamarádka) je tou osobou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Oni si tě najdou v Centrální evidenci obyvatel. 🙂

před 2761 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek