Co dělat, když mi strom topol ničí zahrádku?

Mam asi 4m od zahradky na pozemku obce vzrostle topoly (stari ± 20let). Moje zahradka je uplne prorostla koreny topolu a uroda znicena. Na podzim byli stromy napadeny skudcem a veskere opadane listi mi zaneradilo zahradku timto skudcem. Starosta nema penize a duvod topoly pokacet. Ja mam ovsem zahradku uplne ve stinu a znicenou korenama stromu a navic po lonske zime napadenou skudcem. Jak se mohu branit? (nehlede k tomu, ze mi jiz konce korenu topolu zasahuji pod nepodskepeny barak). Dekuji Lucie

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud se jedná o obecní strom, tak je obec za to zodpovědná, to znamená, že obec jako taková je povinna se o strom ze zákona postarat, pokud je napaden škůdcem, tak to musí obec řešit,,,

Pokud s tím obecní úřad nic nedělá, tak podle mého na to můžete upozornit nadřízený úřad, ať se postará o to, aby starosta postupoval tak jak má,,,já osobně bych to tak řešila. To že kořeny máte na zahradě asi nebude nikoho zajímat,ale ten škůdce by měl, vždyť hrozí, že strom spadne, třeba i na vaši zahradu, váš dům?!

Nebo se obrátit na Odbor životního prostředí,,,

Další odpovědi
zmimi

Sežeňte si levného dřevorubce a domluvte se se starostou.

AndreiRanger

Starosta bude mít důvod situaci řešit, předložte mu škodu způsobenou špatným hospodařením obce se stromy.

Jedná se zcela jistě o poškozování cizí věci, takže pokud to nepůjde po dobrém obrátil bych se na soud, požadoval odstranění kořenů stromu ze zahrady a náhradu škody za zníčenou úrodu.

Nebojte se dupat a dupat dnes to bez křičení nejde (bohužel), ale jste v právu, tak bojujte.

( Pokud je to nějaké odlehlejší místo, můžete strom sundat sama bez domluvy s obcí – vandalové jsou všude:-D )