HOMER

Co dělat, když mi nefunguje DVD jednotka, a to dokonce ani virtuální?

Mám necelé dva roky starý notebook Acer s win7. Nedávno jsem zjistil, že mi nefunguje jednotka CD/DVD. Po odebrání nefunkční jednotky a restartu počítače se zjeví hláška: „Software ovladače zařízení nebyl úspěšně nainstalován.“ Zkoušel jsem už kdeco, ale nic nepomáhá, teď jsem zkusil nainstalovat Daemon tools a vytvořit virtuální jednotku, ale ta se mi nevytvořila, resp. vytvořila ale bylo tam napsáno neplatné. Takže problém musí být asi někde „výše“, ale čím by to mohlo být netuším, obnovil bych systém z CD, ale to právě nemůžu.. Nevíte prosím někdo co s tím?

Odpovědi
badisko

system muzes obnovit z flashdisku…nebo presneji Windows se da nainstalovat z Fleshdisku…delel jsem to na jednom pc …minulej tyden …potrebujes jen iso format tveho Windows…http://www­.ulozto.cz/xDMnXEs/­unetbootin-and-universal-instaler-7z a na predelani tento program …proste ti nahraje spravne tvuj Windows na flash disk pak povolis Bootovani z fleshe v biosu …

anonym

Kdysi se mi stala podobná věc, nefungovala mi DVD jednotka ve Win7, naštěstí bootovat z ní šlo, byly asi nějak narušené registry, po reinstalaci systému už bylo vše v pohodě.

HOMER

Díky. Je ten postup někde podrobně popsán prosím (není to zrovna něco, co bych dělal denně, zejména ta část s biosem:)? Jinak, já mám vytvořené 3 dvd Recovery, což jsem udělal hned po prvním spuštění PC, je možné je zkopírovat do ISO a pak pokračovat ve zmíněném postupu, nebo musím vytvořit ten iso formát nějak pomocí toho programu? Nechci se ptát nějak hloupě, ale raději to, než to udělat ještě horší než to je.. Díky

cochee

A co kdybys tam to Recovery strčil a zkusil nastartovat? Třeba ta DVD mechanika nejede kvůli chybě ve Windows, ale než naběhnou, tak to pojede 🙂

HOMER

kéž by dd