Sim

Co dělat když mě nevzali ani na jednu střední školu?

Nejlepší odpověď
annas

Dnem 1. ledna 2012 nabyl účinnosti zákon č. 472/2011 Sb., kterým se mění školský zákon.

Co může udělat (jaké možnosti má) žák, který obdrží z obou škol rozhodnutí, že nebyl přijat?

Uchazeč, který obdržel rozhodnutí o nepřijetí, může podat proti tomuto rozhodnutí odvolání. To je možné učinit ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí. V případě škol, které zřizuje stát, kraj, obec nebo dobrovolný svazek obcí, se odvolání podává prostřednictvím ředitele SŠ ke krajskému úřadu příslušného kraje (Magistrátu Hlavního města Prahy). Rozhodnutí může být změněno v rámci autoremedury (podle § 87 správního řádu) ředitelem školy, nebo je příslušný spis předán se stanoviskem odvolacímu orgánu nejpozději do 30 dnů od doručení odvolání. V případě ostatních škol se postupuje při odvolání podle vnitřního předpisu školy.
Uchazeč se může rovněž hlásit na střední školy v rámci dalších kol přijímacího řízení. Informace o dalších vyhlášených kolech i volných místech lze zjistit na webových stránkách SŠ nebo příslušných krajských úřadů. Krajské úřady zveřejňují, i způsobem umožňujícím dálkový přístup, přehled středních škol s údaji o počtu volných míst v jednotlivých oborech a formách vzdělávání pro druhé, resp. každé další kolo přijímacího řízení.
Uchazeč podá přihlášku/-y ke vzdělání na SŠ obdobným způsobem jako v prvním kole přijímacího řízení. Počet přihlášek v dalších kolech není omezen. Termíny pro podání přihlášky stanoví ředitel SŠ. Přihlášku si může uchazeč vyzvednout u ředitele střední školy (vedle zakoupení formuláře nebo jeho stažení z www.msmt.cz) a podat ji přímo řediteli SŠ. Zájem o vzdělávání se opět potvrzuje zápisovým lístkem.

http://www.az­rodina.cz/3026-prijimaci-zkousky-na-stredni-skoly-nejcastejsi-d

Další odpovědi
Baruš-lolli

Koukla bych se na webové stránky (popřípadě je obvolala) škol v tvém okolí, jestli mají ještě volná místa a budou dělat druhé kolo. Pokud tě nevzali a jsi blízko pod čarou podala bych být tebou odvolání. Hlavní je něco dělat.

Kostk@

Mne taky nevzali ani na jednu :'(((
Vubec nwm co delat--- hlavne v mem okoli moc tech skol neni :(