Paruetik

Co dělat když mám parurézu?

Dobrý den, je mi 14 let a trpím takzvanou parurézou (nejde mi vykonat potřeba s přítomností cizích lidí). Přečetl jsem si informace na http://www.sty­dlivymechyr.cz/, ale nevím co mám s tím ve svém věku dělat.

Co by jste mi poradili Vy? Děkuji za Vaše názory.

Odpovědi
led

Pokiaľ nejdú zavrieť dvere na kabínke, otoč sa chrbtom k ostatným, nepozeraj a nepočúvaj ich. Vymaž ich zo svojej momentálnej mysle. Prípadne si ich predstav ako zvieratá vo voľnej prírode, alebo trpaslíkov v predzáhradke chalupy.

arygnoc

s tým ma problémy veľa ľudí.

treba predchádzať vykonávaniu potreby mimo domov, resp. mimo možnosť uľahčiť si v súkromí, vykonaním potreby pred odchodom z domu alebo z „bezpečného“ prostredia, neprijímať zbytočne veľa tekutín, byť vhodne oblečený (teplo v zime).

Dobré je i mať „zmapované“ miesta, kde sa dá uľahčiť si v súkromí (WC v obchodných domoch, kaviarňach, hospodách, verejné WC)