jirka21kufr

Co dělat, kdyz konci podpora WinXP

Mam starsi Pocitac 500mb ram a 800mhz proceser s operacnim systemem xp. Nemuzu prejit na windows 7, protoze pocitac nesplnuje pozadavky. Mam si nechat v pocitaci Xp a neni to nebezpecne, kdyz je konec podpory?

Nejlepší odpověď
Bedy

Windows XP můžete používat jak dlouho chcete, jen nebudou vydávány aktualizace zalepující díry v systému skrz které může do počítače proniknout nějaký škodlivý kód. Pokud tam máte pravidelně aktualizovaný antivirový program a zapnutou bránu firewall a neklikáte-li bezhlavě na leccos, tak snad nic vážného nehrozí. Každopádně nezapomínejte na pravidelné zálohování dat.

Nechte asi už ten počítač být, stejně dříve nebo později budete kupovat nový, tohle už asi pravděpodobně dlouho nevydrží a nevyplatí se asi do toho investovat. Pokud mi však napíšete co to máte za sestavu, mohu Vám poradit více a třeba k něčemu dojdeme.

V případě zájmu mi napište na bedy zavináč outlook tečka cz a přiložte mi tam výpis z programu EVEREST – http://www.slu­necnice.cz/sw/e­verest/

No ještě k systému – někdo může poradit nějakou linuxovou distribuci – třeba Xubuntu, Lubuntu apod. – ale to za moc nestojí, zkoušel jsem to nasazovat na některých počítačích a lidi mi to pak po měsíci vraceli, že ten systém je příšerný, nepřehledný, skoro nic tam nefunguje a raději si koupili originální Windows než trpět „Linux“ nebo jet na pirátské verzi Windows.

A Windows Vista jsou i o něco malinko náročnější než Windows 7 – je to zřetelné hlavně na sdílených grafických kartách, takže to nepřipadá v úvahu.

Další odpovědi
JajaJ

Můžeš, akorát nebudeš stahovat aktualizace, protože už žádné nebudou.. Brána firewall by měla chránit tvůj počítač pořád.

honza19hk

můžeš ho tam mít,ovšem nebudou aktualizace. Pokud necheš přejdi třeba na windows wista,ty nejsou tak náročné jako sedmy.